Zamknij

Polacy szykują się na majówkę za granicą. To efekt zamknięcia hoteli w Polsce

19.04.2021 13:12
Pasażer na lotnisku
fot. Shutterstock

Zamknięcie hoteli w Polsce w okresie majówki przyczyniło się do dużego wzrostu zainteresowania wyjazdami zagranicznymi. W czołówce rankingu krajów, do których wybiorą się turyści z Polski, znalazła się Hiszpania. Liczba rezerwacji w dniu ogłoszenia przedłużenia restrykcji w naszym kraju wzrosła o 82 proc. w porównaniu do dnia poprzedniego.

Wczesna wiosna od lat jest okresem, kiedy Polacy zaczynają myśleć o wyjazdach majówkowych i wakacyjnych. Rok 2021 nie jest wyjątkiem, choć planowanie podróży wygląda nieco inaczej i trudniej - wszystko za sprawą ograniczeń wynikających z pandemii. Jednak nawet to nie powstrzymuje wielu osób spragnionych wypoczynku i podróży przed planowaniem.

Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego (ze środy 14 kwietnia) i przedłużenie zamknięcia hoteli do 3 maja sprawiły, że Polacy zaczęli interesować się zagranicznymi kierunkami. Eksperci eSky.pl zaobserwowali znaczący wzrost liczby rezerwacji z Polski do krajów europejskich.

Polacy planują majówkę i wakacje za granicą

Polscy podróżnicy już teraz aktywnie planują wyjazdy zagraniczne w okresie maj-sierpień. W serwisie eSky.pl liczba rezerwacji w ubiegłym tygodniu wzrosła o 46 proc. (tydzień 13 vs 14), a w porównaniu do tygodnia na przełomie marca i kwietnia aż o 79 proc. (tydzień 12 vs 14). Eksperci tłumaczą wzrosty te ogromną chęcią ucieczki do krajów położonych na południu Europy, gdzie obiekty hotelowe są otwarte, a ograniczenia łagodniejsze.

Zwiększony popyt na podróże jest także ściśle powiązany z większą liczbą lotów realizowanych przez linie lotnicze. W związku z rosnącym popytem pod koniec marca br. linie lotnicze na całym świecie udostępniły aż 14 mln dodatkowych miejsc w samolotach w okresie lipiec-sierpień.

Majówka 2021 w Hiszpanii

Na przełomie marca i kwietnia eksperci eSky.pl zaobserwowali znaczący wzrost liczby rezerwacji z Polski do krajów europejskich. Co ciekawe, wyjazdy obecnie są rezerwowane z krótkim okresem wyprzedzenia, który wynosi od jednego do czterech tygodni. Duży odsetek wyjazdów planowany jest na okres weekendu majowego.

Na majówkę Polacy najczęściej planują wyjazdy do Hiszpanii. Liczba rezerwacji w serwisie eSky.pl w ubiegłym tygodniu wzrosła o 26 proc. w porównaniu do poprzedniego tygodnia (tydzień 13 vs 14), oraz o 72 proc. w porównaniu do tygodnia na przełomie marca i kwietnia.

Rezerwacje do Hiszpanii w ujęciu tygodniowym
fot. Materiały prasowe eSky.pl

Po środowej konferencji Ministra Zdrowia, eksperci eSky.pl zauważyli przyśpieszenie trendu wzrostowego. W środę 14 kwietnia liczba rezerwacji do Hiszpanii wzrosła o 82 proc. w porównaniu do wtorku.

Rezerwacje do Hiszpanii w ujęciu dziennym
fot. Materiały prasowe eSky.pl

Zainteresowani wypoczynkiem w Hiszpanii najczęściej wyszukują loty do Barcelony, Alicante, Malagi oraz na Majorkę. Do Alicante w maju można polecieć za nieco ponad 230 zł w obie strony, z kolei na Majorkę ceny zaczynają się już od 160 zł. Miłośnicy Barcelony i Malagi mogą kupić bilety za niecałe 150 zł.

– Imponujące tempo wzrostu rezerwacji do Hiszpanii nie jest dla nas zaskoczeniem. Kraj ten wymaga od podróżujących jedynie negatywnego wyniku testu na koronawirusa – akceptowane są zarówno testy PCR, jak i szybkie oraz tanie testy antygenowe. Co więcej, linie lotnicze już teraz kuszą Klientów tanimi biletami lotniczymi. Ceny lotów do Hiszpanii na maj zaczynają się od niecałych 150 zł w obie strony – komentuje Deniz Rymkiewicz, Rzecznik prasowy w eSky.pl.

Materiały prasowe