Zamknij

Malezja zaczyna otwierać się na turystów. Przez 1,5 roku pozostawała zamknięta

06.09.2021 13:19
Malezja
fot. Shutterstock

Władze azjatyckiego kraju podjęły decyzję o poluzowaniu restrykcji i przymierzają się do przyjęcia pierwszych turystów. Przez ostatnie 1,5 roku granice państwa pozostawały zamknięte. Sprawdź, kto jako pierwszy będzie mógł tutaj podróżować.

Przez ostatnich kilkanaście miesięcy Malezja pozostawała zamknięta dla zagranicznych turystów. Co więcej, między wyspami nie mogli podróżować również miejscowi. Dopiero teraz ma się to zmienić.

Władze kraju przygotowały bowiem program pilotażowy, który pozwoli im powoli odmrozić turystykę. Już 16 września pierwsi lokalni turyści zostaną wpuszczeni na wyspę Langkawi. Sytuacja w tym regionie pokaże, czy można to samo zrobić na innych obszarach państwa.

Malezja zaczyna otwierać się na turystów. Przez 1,5 roku pozostawała zamknięta

Premier Malezji Ismail Sabri Yaakob ogłosił, że już 16 września w kraju ruszy program pilotażowy, który docelowo ma odmrozić branżę turystyczną. Przypominamy, że przez kilkanaście ostatnich miesięcy państwo pozostawało zamknięte dla turystów. Teraz ma się to zmienić.

Już w połowie września bowiem na jedną z wysp - Langkawi - wpuszczeni zostaną miejscowi turyści. Miejsce rozpoczęcia tego przedsięwzięcia jest nieprzypadkowe - w tym regionie bowiem zaszczepiono przeciw COVID-19 już ponad 80 proc. osób kwalifikujących się do szczepionki.

Jeżeli na tym obszarze wszystko pójdzie zgodnie z planem, otworzą się także kolejne malezyjskie perełki. Następne w kolejności mają być Pangkor, Redang, Tioman i Perhentian. Inicjatywa się uda, jeśli i w tych regionach procent zaszczepionych osób będzie tak wysoki.

Przypominamy, że na razie program podróży dotyczy wyłącznie lokalnych turystów, ale z czasem ma objąć również zagranicznych gości. Zaszczepieni podróżnicy będą mogli dostać się na wybrane wyspy Malezji bez konieczności odbywania tu kwarantanny.

Źródło: WP Turystyka