Zamknij

Malezja znosi wszystkie obostrzenia wjazdowe. Duże zmiany dla podróżujących

04.08.2022 13:45

Władze Malezji zadecydowały o zlikwidowaniu wszystkich obostrzeń wjazdowych. Oznacza to, że turyści mogą już swobodnie podróżować do tego azjatyckiego kraju.

Malezja znosi wszystkie obostrzenia wjazdowe. Duże zmiany dla podróżujących
fot. SHUTTERSTOCK

Malezja to kolejny kraj w Azji, który zniósł wszystkie obostrzenia nałożone na podróżujących w związku z pandemią koronawirusa. Kilka miesięcy temu na taki krok zdecydowała się Tajlandia, a nieco później Wietnam.

Zobacz także: Hotel wyglądał inaczej niż na zdjęciach. Sąd orzekł, że klientowi należy się zwrot pieniędzy

Malezja znosi wszystkie obostrzenia wjazdowe

Do tej pory, żeby dostać się do Malezji, trzeba było okazać zaświadczenie o przyjęciu szczepionki przeciwko COVID-19 lub przejściu infekcji. Natomiast osoby, które nie zostały zaszczepione, musiały wykonywać dwa testy na koronawirusa - przed wylotem do tego azjatyckiego kraju oraz po wylądowaniu. Zobowiązane były również do odbycia pięciodniowej kwarantanny.

To już jednak przeszłość, bo 1 sierpnia wprowadzone zostały nowe przepisy. Zgodnie z nimi podróżni przy przekraczaniu granicy nie muszą przedstawiać zaświadczenia o przyjęciu szczepionki, przejściu infekcji oraz negatywnego wyniku testu na COVID-19. Najprościej mówiąc, wszyscy turyści mogą swobodnie odwiedzać Malezję, bez względu na status zaszczepienia. 

Kraje UE planują przywrócić restrykcje

Podczas gdy Malezja znosi restrykcje wjazdowe, niektóre kraje Unii Europejskiej mówią o możliwym powrocie części obostrzeń. Na początku sierpnia Portugalia przedłużyła stan wyjątkowy. Jednocześnie tamtejszy rząd ostrzegł, że obowiązujące wcześniej ograniczenia wprowadzone w ramach walki z koronawirusem mogą zostać przywrócone, jeśli sytuacja epidemiologiczna w kraju pogorszy się w okresie wakacyjnym. Niedługo później okazało się, że także Niemcy myślą o ponownym wprowadzeniu niektórych restrykcji.

Ostrzejsze środki wprowadziły natomiast władze Cypru, które już teraz zadecydowały o przywróceniu obowiązku noszenia masek ochronnych w pomieszczeniach zamkniętych.

loader

RadioZET.pl/gov.pl//crisis24.garda.com