Zamknij

Malownicza wioska w Szwajcarii sprzedaje domy za 4 zł. Leżą na wzgórzu i mają widok na jezioro

Paulina Ermel
10.01.2022 13:04
Wioska w Szwajcarii
fot. Shutterstock

Bajkowe domy na wzgórzu opadającym do jeziora za jedyne 4 zł? Teraz możesz mieć jeden z nich na własność. Urokliwe miasteczko Gambarogno na południu Szwajcarii oferuje chętnym tego typu obiekty za symboliczną kwotę w postaci 1 franka. Poznajcie szczegóły tej niezwykłej oferty.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, że włoskie miasto położone w jednym z najbardziej malowniczych regionów oferuje domy za 1 euro. Zachęcając nowe osoby do zakupu takiego budynku, burmistrz miejscowości Pratola Peligna w Abruzji chciał przywrócić jej odrobinę życia.

Tym razem z taką ofertą wyszła szwajcarska wioska usytuowana u wybrzeży jeziora Maggiore. Tylko teraz możecie nabyć w tych okolicach klimatyczne domy za jednego franka (ok. 4 zł). Jednak w tej propozycji tkwi istotny haczyk. Koniecznie przeczytajcie, jaki.

Malownicza wioska w Szwajcarii sprzedaje domy za 4 zł. Leżą na wzgórzu i mają widok na jezioro

Bajkowa miejscowość Gambarogno w Szwajcarii oferuje domy za jednego franka. Możecie zatem nabyć nieruchomość zlokalizowaną na wzgórzu przy samym jeziorze za ok. 4 zł. Skąd tak niska cena i tak niezwykła propozycja?

Na sprzedaż wystawione zostały klimatyczne kamienne domy (rustico), które jednak wymagają sporych nakładów finansowych. Każdy z nich potrzebuje gruntownej renowacji, dlatego właśnie władze miasta podjęły decyzję o symbolicznej kwocie zakupu. Wszyscy ci, którzy będą chcieli nabyć taką nieruchomość, muszą zadeklarować, że wyremontują nowy nabytek, a wszelkie plany co do niego muszą skonsultować z lokalną radą.

Mimo takich wymogów projekt "kup zniszczony rustico za symbolicznego franka" cieszy się ogromną popularnością. Jezioro Maggiore, nad którym zlokalizowane są te obiekty, to chętnie odwiedzane przez turystów miejsce. Nic więc dziwnego, że część pomyślała o posiadaniu tutaj własnych czterech kątów.

Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania. Być może nie wszyscy wiedzą, co tak naprawdę oznacza kupienie rustico za jednego franka - powiedział burmistrz Gianluigi Della Santa w telewizji SRF.

Do władz miejscowości spływają kolejne wnioski od osób chętnych na zakup takiej nieruchomości. Jednak na pozytywne opinie mogą liczyć przede wszystkim ci, którzy wykazują zainteresowanie regionem i... nauką języka włoskiego.

Co sądzicie o tej ofercie?

Źródło: Onet Podróże