Zamknij

Malta zaprasza pracowników zdalnych. Stawia jednak kilka warunków

07.10.2021 13:13
Malta zaprasza pracowników zdalnych. Stawia jednak kilka warunków
fot. SHUTTERSTOCK

Malta to kolejny kraj, który otwiera się na cyfrowych nomadów. Osoby, które chcą pracować z tej malowniczej wyspy, muszą jednak spełnić kilka warunków. Szczegółowe informacje zamieszczamy poniżej.

Pandemia koronawirusa spowodowała ogromne zainteresowanie pracą zdalną. Zdecydowana większość firm, aby ograniczyć bliski kontakt pracowników, a co za tym idzie - rozprzestrzenianie się COVID-19, zezwoliło na pracę z domu. I choć od wybuchu pandemii minęło półtora roku, nadal spora część pracowników nie wróciła do biur. Co więcej, wielu osobom taka forma zatrudnienia tak się spodobała, że postanowili na zawsze porzucić "firmowe życie".

Nie ma się zresztą co dziwić, bo praca zdalna daje wiele możliwości. Przede wszystkim można wykonywać swoje obowiązki z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy wygodne krzesło, laptop oraz dostęp do internetu. Niewątpliwie pomaga także fakt, że coraz więcej krajów tworzy specjalne programy dla tzw. cyfrowych nomadów. Jednym z takich państw jest słoneczna Malta.

Malta zaprasza pracowników zdalnych. Stawia jednak kilka warunków

Jak podaje portal national-geographic.pl, wyspiarskie państwo zaprasza wszystkich pracowników zdalnych z Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, a nawet Stanów Zjednoczonych. Program przeznaczony jest dla cyfrowych nomadów, którzy będą mogli pracować poza miejscem zamieszkania co najmniej przez 12 miesięcy. Po upłynięciu roku turyści będą mieli możliwość przedłużenia wizy pracowniczej - w tym celu trzeba złożyć specjalny wniosek.

Żeby pracować zdalnie z Malty, należy jednak spełnić kilka warunków. Przede wszystkim trzeba być w pełni zaszczepionym przeciw koronawirusowi. Ponadto cyfrowi nomadzi zobowiązani są do wykupienia rocznego ubezpieczenia zdrowotnego oraz do uiszczenia opłaty administracyjnej w wysokości 300 euro. 

Warto w tym miejscu wspomnieć, że także inne kraje mają ciekawe programy dla pracowników zdalnych. Przykładowo w malowniczej chorwackiej miejscowości Zadar właśnie otwiera się "wioska" dla cyfrowych nomadów. Digital Nomad Valley Zadar znajduje się kilka kilometrów od centrum miasta i oferuje chętnym szereg rzeczy niezbędnych do wykonywania stąd swoich obowiązków zawodowych.

RadioZET.pl/national-geographic.pl