Zamknij

Maroko łagodzi zasady wjazdu. Zaszczepieni podróżni nie muszą już wykonywać testu

19.05.2022 13:24
Maroko łagodzi zasady wjazdu. Zaszczepieni podróżni nie muszą już wykonywać testu
fot. SHUTTERSTOCK

Władze Maroka ogłosiły, że zmieniają zasady wjazdu do kraju. Od 18 maja zaszczepieni turyści nie muszą już przedstawiać negatywnego wyniku testu na koronawirusa przed wejściem na pokład samolotu.

Coraz więcej krajów na świecie łagodzi lub całkowicie znosi restrykcje nałożone na podróżnych w związku z pandemia koronawirusa. Na takie krok zdecydowały się już m.in. takie państwa jak Grecja, Szwajcaria, Albania, Wielka Brytania, a z dalszych kierunków, chociażby ostatnio Wietnam czy Tajlandia. Teraz w ich ślady poszedł kolejny kraj - tym razem położone w północno-zachodniej Afryce Maroko.

Maroko łagodzi zasady wjazdu. Zaszczepieni podróżni nie muszą już wykonywać testu

Nowe przepisy zaczęły obowiązywać w środę 18 maja. Zgodnie z nimi w pełni zaszczepieni podróżni nie muszą już przedstawiać negatywnego wyniku testu przed wylotem. Wystarczy, że okażą ważny certyfikat covidowy, potwierdzający przyjęcie preparatu przeciwko koronawirusowi.

Przypomnijmy, że do tej pory turyści, którzy chcieli odwiedzić ten kraj w Afryce, musieli zarówno okazać zaświadczenie o zaszczepieniu, jak i negatywny wynik testu PCR. Badaniu w kierunku COVID-19 trzeba było poddać się maksymalnie 48 godzin przed odprawą paszportową. 

Nadal jednak turyści podróżujący do Maroka muszą wypełnić specjalny formularz lokalizacyjny, który dostępny jest przez internet. 

Zobacz także: Urodzinowa promocja w Wizz Air. Wszystkie bilety lotnicze tańsze o 18 procent

Jak podaje portal travelweekly.co.uk za "Marocco World News", tamtejszy rząd poinformował, że decyzja o złagodzeniu obostrzeń wjazdowych została podyktowana poprawiającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju. 

Portal travelweekly.co.uk skontaktował się z Marokańską Izbą Turystyczną w celu wyjaśnienia wymogów wjazdowych dla nieszczepionych podróżnych. Obecnie czeka na ich odpowiedź.

Maroko - obostrzenia na miejscu

Choć władze Maroka złagodziły przepisy wjazdowe, to nadal obowiązują restrykcje krajowe. W dalszym ciągu paszport szczepionkowy jest niezbędny, aby wejść do większości miejsc publicznych. Dowód szczepienia trzeba okazać m.in. w obiektach turystycznych, restauracjach, kawiarniach, siłowniach czy halach sportowych.

Dodatkowo łaźnie publiczne, baseny i obiekty sportowe mogą działać tylko przy 50 proc. pojemności. Spotkania publiczne i prywatne są z kolei ograniczone do 50 osób. Ponadto w miejscach publicznych obowiązkowo trzeba mieć maseczkę.

Zobacz także: LOT ogłosił nową trasę krajową. Połączenie wystartuje jeszcze w czerwcu

RadioZET.pl/travelweekly.co.uk/gov.pl/crisis24.garda.com