Zamknij

Popularny wakacyjny kraj zamyka się na turystów. Na razie nie będzie można się tu udać przez 14 dni

29.11.2021 12:22
Maroko
fot. Shutterstock

Czwarta fala pandemii przybiera na sile, dlatego też kolejne kraje podejmują radykalne kroki w walce z koronawirusem. Maroko ogłosiło właśnie, że całkowicie zamyka się na turystów z zewnątrz. Taki stan ma potrwać na razie 2 tygodnie.

W ostatnich dniach rządy wielu krajów podjęły trudne decyzje o przywróceniu obostrzeń pandemicznych, co jest związane z tym, że czwarta fala zachorowań na COVID-19 dopiero się rozpędza. Wielka Brytania postanowiła na nowo wprowadzić testy PCR dla wszystkich, którzy chcą wjechać na jej teren, a Izrael całkowicie zamyka granice.

Na tym nie koniec zmian związanych z tym, że na świecie pojawiła się nowa odmiana koronawirusa. W ślady Izraela idzie bowiem również Maroko. Popularny wakacyjny kraj postanowił na 2 tygodnie całkowicie zablokować możliwość wjazdu dla turystów.

Maroko zamyka się na turystów. Na razie nie będzie można się tu udać przez 14 dni

Pandemia koronawirusa trawi świat od 2 lat, a teraz pojawiła się nowa odmiana śmiercionośnego patogenu. Wariant Omikron po raz pierwszy został wykryty w połowie listopada w Botswanie, ale bardzo szybko przedostał się również do innych państw. Specjaliści biją na alarm, gdyż ma być on wyjątkowo zaraźliwy. Nic więc dziwnego, że władze kolejnych regionów podejmują decyzje o zaostrzeniu przepisów wjazdowych na swoje tereny, ale zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Do tego grona dołączyło właśnie Maroko, które 29 listopada zamyka się na turystów. Od poniedziałku zostają zawieszone wszystkie loty do kraju. Taki stan rzeczy ma potrwać minimum 14 dni.

Przypominamy, że już wcześniej rząd Maroka wprowadzał ograniczenia dla osób pochodzących z regionów o wysokim ryzyku zakażenia nowym wariantem koronawirusa. Jak podaje portal Fly4free, już w październiku zostały zawieszone loty pomiędzy Marokiem a Niemcami, Wielką Brytanią, Holandią i Rosją. Później do tego grona dołączyło RPA i kilka innych krajów afrykańskich. Władze podjęły również decyzję o ograniczeniu przemieszczania się między tym regionem a Francją.

Co sądzicie o takich środkach zapobiegawczych wprowadzanych przez Maroko?

Źródło: Fly4free