Zamknij

Maroko znosi obostrzenia pandemiczne. Nie trzeba będzie okazywać certyfikatu covidowego

06.10.2022 15:29

Władze Maroka w końcu podjęły decyzję o zniesieniu obostrzeń pandemicznych. Dzięki temu turyści będą mogli się tu udać bez większych problemów. Co ciekawe, ten afrykański kraj był jednym z tych, które utrzymywały surowe restrykcje związane z koronawirusem.

Maroko
fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa wciąż trawi świat, ale jednocześnie wiele osób zaszczepiło się przeciwko patogenowi i ewentualne zakażenie przechodzą znacznie lżej. To też skłania rządy wielu państw do tego, aby zrezygnować z obostrzeń. Turyści mogą się udać do wielu rejonów, które w pandemii były zamknięte dla zagranicznych przyjezdnych. Taką możliwość wprowadza teraz także w końcu Maroko.

Kraj, który był bardzo restrykcyjny w kwestii wpuszczania na swoje terytorium podróżnych, wreszcie się na nich otwiera. Od 3 października zniesione zostały tu obostrzenia. Zobaczcie, jak teraz wygląda tu sytuacja.

Zobacz także: Turystów wybierających się na mundial do Kataru czekają obostrzenia. Testy i maseczki to początek

Maroko znosi obostrzenia pandemiczne. Nie trzeba będzie okazywać certyfikatu covidowego

Maroko w końcu dołącza do grona krajów, które zniosły obostrzenia pandemiczne. Przypominamy, że jeszcze jesienią i zimą 2021/2022 roku nie można było tam podróżować. Zakaz ten został zdjęty w lutym 2022 roku, ale i tak wjazd był możliwy tylko po spełnieniu wielu restrykcyjnych zasad.

Jak podaje portal Fly4free, jeszcze niedawno wszyscy turyści udający się do Maroka musieli przy wjeździe pokazywać certyfikat o szczepieniu przeciw COVID-19 lub negatywny wynik testu PCR, wykonanego maksymalnie 72 godziny przed podróżą. Teraz na szczęście się to zmieniło.

Obecnie podróżujący mogą się tu udać bez szczepień i testów. A jedyne, o czym muszą pamiętać, to wypełnienie formularza lokalizacyjnego po przyjeździe do kraju. Taki dokument zostawiamy na lotnisku i cieszymy się urlopem w malowniczym afrykańskim kraju.

Wybierzcie się tu na wakacje?

Źródło: Fly4free

loader