Zamknij

Maroko znowu przedłuża zakaz lotów. Powodem wzrost zakażeń wariantem Omikron

28.12.2021 11:30
Maroko znowu przedłuża zakaz lotów. Powodem wzrost zakażeń wariantem Omikron
fot. SHUTTERSTOCK

Nowy wariant koronawirusa Omikron rozprzestrzenia się po świecie w błyskawicznym tempie. W związku z tym władze Maroka postanowiły po raz kolejny przedłużyć zakaz lotów do i z tego afrykańskiego kraju.

Nowy wariant koronawirusa został wykryty 11 listopada w Botswanie, a niedługo później odnotowano zakażenia nim w Europie. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Omikronu, wiele państw zaostrzyło restrykcje wjazdowe.

Maroko, jako jeden z pierwszych krajów na świecie, całkowicie zawiesiło loty i promy, zamykając się na turystów. Surowe restrykcje weszły w życie pod koniec listopada i początkowo miały obowiązywać do 13 grudnia. Później jednak tamtejsze władze postanowiły przedłużyć obostrzenia do 31 grudnia. Teraz natomiast pojawiła się informacja o kolejnym wydłużeniu zakazu lotów.

Maroko znowu przedłuża zakaz lotów. Kiedy otworzy granice?

Jak czytamy na stronie rządowej, w poniedziałek tamtejsze władze zdecydowały o przedłużeniu zakazu lotów do oraz z Maroka. Nadal zawieszone będą również połączenia promowe. Restrykcje mają potrwać do 31 stycznia 2022 roku. Niewykluczone jednak, jeśli sytuacja epidemiczna na świecie nie ulegnie poprawie, że zostaną ponownie wydłużone. 

Marokańskie linie lotnicze Royal Air Maroc (RAM) planują specjalne loty komercyjne z Maroka do m.in. Belgii, Hiszpanii, Francji oraz Włoch. Szczegółowe informacje o godzinach rejsów i biletach lotniczych można znaleźć na stronie przewoźnika.

Zobacz także:  Hiszpania wprowadza obostrzenia. Wraca obowiązek noszenia masek na ulicach

Przypomnijmy, że na początku grudnia z powodu zamknięcia granic Maroka Ryanair podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich swoich połączeń do tego kraju na blisko dwa miesiące - do 1 lutego 2022 roku. Irlandzki przewoźnik wyjaśnił, że decyzja ta jest podyktowana "problemami z komunikacją z tamtejszymi władzami". Ryanair ocenia, że zawieszenie połączeń z całej Europy do Maroka dotknie ponad 230 tysięcy podróżujących.

RadioZET.pl/gov.pl