Zamknij

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci zostawiła w ekonomicznej. W sieci rozpętała się burza

19.05.2022 10:11
Dzieci w samolocie
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Jedna z pasażerek podróżowała samolotem w klasie biznes, a swoje dzieci w wieku szkolnym zostawiła w tańszej, ekonomicznej klasie. Historia opisana na Facebooku wywołała prawdziwą burzę w sieci. Opinie internautów są mocno podzielone. 

Wszystko zaczęło się od tego, że pewna kobieta z Australii podzieliła się historią swojej przyjaciółki w mediach społecznościowych. Ta otwarcie przyznała, że regularnie decyduje się na loty za granicę w biznesie, podczas gdy jej dzieci podróżują w klasie ekonomicznej. W sieci rozpętała się burzliwa dyskusja. 

Poleciała klasą biznes, dzieci zostawiła w ekonomicznej

"Właśnie dowiedziałam się, że moja koleżanka leci w klasie biznesowej, a jej dzieci w wieku szkolnym bez opieki w klasie ekonomicznej. Prawie spadłem z krzesła. Nigdy nie przyszło mi do głowy, aby nie siedzieć z nimi i nie pilnować, czy wszystko jest w porządku podczas startu, turbulencji i w ogóle podczas długiego lotu. Myślę, że albo wszyscy lecimy razem w biznesie, albo w ekonomicznej" – opisywała Australijka na Facebooku. 

Autorka posta zastanawiała się, czy tylko dla niej jest to oburzające i nie do przyjęcia. "Czy to powszechna praktyka, o której nigdy wcześniej nie słyszałam? A może wiek dzieci ma tutaj znaczenie?" – pytała. 

Na Facebooku pojawiły się bardzo podzielone opinie internautów. Jedni zdecydowanie potępili tego typu pomysł, uznając kobietę, która zostawia same dzieci w klasie ekonomy, za osobę samolubną i niesprawiedliwą. Pojawiły się nawet komentarze, że to "jedna z najgorszych matek na świecie"

Część internautów zwróciła uwagę na to, że pozostawione bez opieki dzieci mogą być utrapieniem dla innych pasażerów na pokładzie. "Zdecydowanie NIE! Uważam, że tego typu działanie jest całkowicie pozbawione szacunku dla innych pasażerów, którzy w końcu siedzą obok tych dzieci".

Wśród komentujących pojawili się też tacy, którzy okazali zdecydowanie więcej zrozumienia dla podróżującej w klasie biznes matki. Podkreślali, że są różne metody wychowawcze. "Taki sposób może nauczyć dzieci samodzielności i odpowiedzialności" – pisali pod postem na Facebooku. Dodawali, że przy okazji rodzice, którzy wybierają dla siebie osobną klasę, zaznają odrobiny spokoju i relaksu podczas lotu.

Źródło: The Sun, Flyfree