Zamknij

Wieloryb wynurzył się tuż obok łodzi turystycznej. Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie

17.06.2021 11:12
Meksyk. Wieloryb wynurzył się tuż obok łodzi turystycznej. Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie
fot. SHUTTERSTOCK

Do tego niezwykłego zdarzenia doszło w Meksyku, podczas wycieczki turystów do laguny San Ignacio. W pewnym momencie tuż obok ich łodzi wynurzył się... ogromny wieloryb. Do sieci trafiło wyjątkowe zdjęcie, które podbija sieć.

Turyści z pewnością zapamiętają ten dzień na długo. Podczas wycieczki łodzią zaledwie kilka kroków od nich pojawił się ogromny wieloryb.

Meksyk. Wieloryb wynurzył się tuż obok łodzi turystycznej

Grupa turystów, która przemierzała ocean w poszukiwaniu wielorybów, prawie przegapiła moment, gdy jeden z nich niespodziewanie wynurzył się tuż obok ich łodzi. Wycieczkowicze właśnie wpatrywali się w wodę z przygotowanymi aparatami fotograficznymi, kiedy wieloryb pojawił się tuż za ich plecami. Na szczęście w ostatniej chwili odwrócili się w stronę ssaka. Turyści dostrzegli ogromnego wieloryba, zanim ponownie zniknął w głębinach oceanu.

Świadkom zdarzenia, którzy akurat znajdowali się na łodzi nieopodal, udało się zarejestrować całą sytuację na zdjęciu. Fotografia trafiła do sieci i podbiła media społecznościowe.

"Wieloryb powoli i cicho wystawił głowę wysoko nad wodę, żeby się rozejrzeć. Byłam akurat kilka metrów dalej i udało mi się uchwycić ten moment tuż przed tym, jak wszyscy zdali sobie sprawę, że ssak jest tak blisko" - relacjonowała 49-latka z Los Angeles, która była świadkiem zdarzenia, cytowana przez "Daily Mail".

"Fotografia wielorybów wymaga dużo szczęścia, ale najważniejsze jest, żeby być zawsze czujnym i gotowym. Podczas rejsu połączonego z obserwacją wielorybów trzeba przede wszystkim być cierpliwym i czekać. Wygląda na to, że w chwili, gdy stracisz czujność, może dojść do spektakularnego momentu" - dodała.

RadioZET.pl/Dailymail.co.uk