Zamknij

Wybrano miasto roku 2021. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła polska miejscowość

02.11.2021 13:47
Miasto roku 2021 wybrane. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła polska miejscowość
fot. SHUTTERSTOCK

Właśnie rozstrzygnięto belgijski konkurs internetowy dla podróżników - "Belgian Tourist Award - What's up! 2021". Pierwsze miejsce w kategorii "Miasto roku 2021" po raz kolejny zajęła miejscowość z Polski, pokonując tym samym m.in. Monachium i Edynburg.

"Belgian Tourist Award" to konkurs organizowany przez Grande.be, największy portal turystyczny we Flandrii, we współpracy z belgijskimi stronami turystycznymi Vacancesweb.be/Vakantieweb.be. Konkurs organizowany jest dla internautów w celu wyłonienia najlepszych destynacji dla belgijskich podróżników. W ubiegłym roku, z powodu pandemii COVID-19, plebiscyt się nie odbył.

"Miasto roku 2021" wybrane. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła polska miejscowość

Drugi raz z rzędu "Miastem roku 2021" wybrany został Kraków. Stolica Małopolski wygrała m.in. z Monachium (Niemcy) i Edynburgiem (Szkocja). Na swoich faworytów Belgowie głosowali przez miesiąc - od 1 do 30 lipca.

W pierwszym etapie konkursu redaktorzy portali turystycznych wybrali 11 destynacji, w trzech różnych kategoriach, tj. kraj roku, region roku oraz miasto roku. W drugim etapie głosy oddawali belgijscy internauci. Z ok. 10 tys. ocen Kraków otrzymał 6630, wygrywając z Monachium, Nantes i Edynburgiem. W czołówce znalazła się również Malta oraz Tyrol.

"Zdobycie nagrody to wielka przyjemność i zaszczyt. Kraków jest najsłynniejszym polskim miastem za granicą i najczęściej odwiedzanym. Jest tam dużo wspaniałej i bardzo ciekawej kultury oraz życia, bo Kraków jest metropolią młodych. To również jedno z najbardziej zielonych miast – w indeksie Husqvarna Urban Green Space Index (HUGSI) Kraków zajął piąte miejsce na świecie i trzecie w Europie" – powiedziała dyrektor Polskiej Organizacji Turystycznej w Belgii Dominika Szulc, cytowana w informacji przygotowanej dla dziennikarzy.

Zobacz także: Okolice Krakowa - co warto zwiedzić? 10 najciekawszych miejsc i atrakcji

RadioZET.pl/PAP(Beata Kołodziej)