Zamknij

Miasto w Chinach nawiedziła burza piaskowa. Nad region nadciągnęła 100-metrowa ściana piachu

27.07.2021 10:11
Burza piaskowa
fot. Shutterstock

Przez miasto Dunhuang przetoczyła się w ostatnim czasie potężna burza piaskowa. Wysoka ściana piachu nadciągnęła nad region i sprawiła, że niebo zmieniło barwę na żółto-pomarańczową. Do sieci trafiły nagrania tego zjawiska.

Dunhuang to miasto na prawach powiatu w Chinach, w prowincji Gansu, które zamieszkuje ponad 190 tys. mieszkańców. Ostatnio zmagali się oni z konsekwencjami burzy piaskowej, która pojawiła się nad regionem.

100-metrowa ściana piachu dotarła nad miejscowość i ograniczyła widoczność. Niebo zmieniło kolor na pomarańczowy, a mieszkańcy mieli kłopot z dostrzeżeniem czegoś, co znajdowało się od nich dalej niż 5 m. Do internetu trafiły nagrania ukazujące zjawisko.

Miasto w Chinach nawiedziła burza piaskowa. Nad region nadciągnęła 100-metrowa ściana piachu

W ciągu ostatnich dni nad jednym z regionów Chin pojawiła się burza piaskowa. Sprawiła ona mieszkańcom sporo kłopotów. Nad miasto Dunhuang dotarła ponad 100-metrowa ściana piachu, która znacznie ograniczyła widoczność.

Niebo zmieniło kolor na żółto-pomarańczowy i nie było widać niczego, co znajdowało się w odległości powyżej 5 m. Szczególnie na tę sytuację narzekali kierowcy, którzy w tym czasie poruszali się drogami ekspresowymi. Wszyscy musieli znacznie zwolnić albo wręcz przeczekać to zjawisko pogodowe. Jak podaje portal TVN Meteo, w pewnym momencie policja nakazała zjechać z tej ulicy.

Do internetu trafiły nagrania, które pokazują, jak wyglądała burza piaskowa w Chinach.

Burze piaskowe nawiedzają Chiny regularnie. Piach przemieszcza się tutaj głównie z Mongolii, m.in. z pustyni Gobi. Zjawiska tego typu nasilają się przede wszystkim przez zmiany klimatu.

Źródło: TVN Meteo