Zamknij

Morskie Oko oblegane przez turystów. TPN przypomina o konieczności rezerwacji parkingu online

09.07.2021 14:32
Morskie Oko oblegane przez turystów. TPN przypomina o konieczności rezerwacji parkingu online
fot. Pawel Murzyn/East News

Rokrocznie w okresie wakacyjnym Morskie Oko przeżywa prawdziwe oblężenie. W związku z tym Tatrzański Park Narodowy przypomina, że turyści, którzy wybierają się tam samochodami, muszą przynajmniej dzień wcześniej zarezerwować miejsce parkingowe na Palenicy Białczańskiej lub Łysej Polanie.

Morskie Oko to największe i zarazem najbardziej znane jezioro w Tatrach. Położone jest w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, na wysokości 1395 m n.p.m. Turystów przyciągają tam nie tylko niesamowite widoki, ale i stosunkowo łatwa, mało wymagająca, trasa. Nic więc dziwnego, że rokrocznie miejsce to przeżywa prawdziwe oblężenie. W okresie wakacyjnych ruch na trakcie do Morskiego Oka jest bardzo duży, a parkingi wypełniają się od wczesnych godzin porannych.

TPN: Rezerwacja parkingu przed Morskim Okiem tylko przez internet

W związku ze zwiększonym ruchem Tatrzański Park Narodowy przypomina, że turyści wybierający się samochodami na popularne Morskie Oko, muszą przynajmniej dzień wcześniej zarezerwować miejsce parkingowe na Palenicy Białczańskiej lub Łysej Polanie, gdzie rozpoczyna się szlak.

Rezerwacji miejsca parkingowego można dokonać poprzez oficjalną stronę internetową tpn.pl do godziny 22:00 dnia poprzedzającego planowaną wycieczkę. Rezerwacja przez stronę internetową da gwarancję miejsca parkingowego. Proces zakupowy jest maksymalnie uproszczony, a system pozwala na szybką płatność online.

Policja przypomina, że samochody zostawiane poza wyznaczonymi parkingami będą odholowywane.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że alternatywą jest dotarcie na szlak komunikacją zbiorową.

RadioZET.pl/PAP(Szymon Bafia)