Zamknij
Morskie Oko podczas pełni księżyca
6 Zobacz galerię
fot. Grzegorz Momot/PAP

Morskie Oko prezentuje się przepięknie o każdej porze roku. Zimą, kiedy tatrzańskie jezioro zamarza, a królujące nad nim szczyty pokrywa śnieg, tworzy się naprawdę niezwykły krajobraz. Jeśli dołożymy do tego pełnię księżyca, to robi się naprawdę magicznie. Można się o tym przekonywać, podziwiając galerię zdjęć. 

Morskie Oko to najchętniej odwiedzanych i fotografowanych jezior w Tatrach. Nic dziwnego, bo to miejsce naprawdę niezwykłe. Nie każdy jednak miał okazję zobaczyć słynny tatrzański staw w czasie pełni księżyca. 

Morskie Oko. Zimowy krajobraz w czasie pełni

W Tatrach panują już iście zimowe warunki. Choć nie ma jeszcze dużej pokrywy śnieżnej, biały kolor dominuje już w każdym zakątku Tatr.  Wyjątkowo jest nad Morskim Okiem. Słynny staw, nad którym królują górskie szczyty, prezentuje się niesamowicie. W zimowej odsłonie, podczas pełni księżyca, nabiera nowej magii. Niezwykły krajobraz Morskiego Oka i jego rejonów uchwycił na zdjęciach Grzegorz Momot.

Morskie Oko w czasie pełni
fot. PAP/Grzegorz Momot

Zobacz także

Tatry. Władze TPN ostrzegają przed śliskimi szlakami

Władze TPN przypominają, że chociaż tatrzańskie szlaki pokryły się śniegiem, a w górach panuje mróz, cały obszar parku jest jeszcze zamknięty dla uprawiania wszelkich form narciarstwa. 
Jednocześnie Tatrzański Park Narodowy ostrzega, że na szlakach pod śniegiem w wielu miejscach zalega lód. Wszędzie jest bardzo ślisko, więc należy zachować szczególną ostrożność. W wyższych partiach Tatr niektóre szlaki mogą być nieprzetarte.

TPN przypomina również, że dni są coraz krótsze i ciemno robi się już przed godziną 16 - należy tak zaplanować wycieczkę, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem.

Źródło: PAP, TPN