Zamknij

"Morze parawanów". Władysławowo oblężone przez turystów

Nina Czochara
24.07.2018 13:32
Władysławowo
fot. Facebook/Projekt Bałtyk

Wypoczynek nad Bałtykiem cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród polskich turystów. Ogromne zainteresowanie tym wakacyjnym kierunkiem widać na zdjęciu "Projektu Bałtyk" zrobionym we Władysławowie. Kurort podziwiany z góry przypomina "morze parawanów".

Zdjęcie przedstawiające Władysławowo - popularny kurort w Polsce - zostało opublikowane na profilu "Projekt Bałtyk" na Instagramie oraz Facebooku. Do zrobienia tej fotografii użyto drona, który wzbił się na wysokość 150 metrów. Z tej perspektywy można dokładnie zobaczyć granicę pomiędzy plażą a morzem.

Setki parawanów na plaży we Władysławowie [FOTO]

Największą uwagę na zdjęciu przykuwają setki kolorowych parawanów, którymi plażowicze wyznaczyli swój niewielki teren na piasku. 

Pod postami na Instagramie oraz Facebooku pojawiło się mnóstwo komentarzy. Wiele osób żartobliwie komentuje to zjawisko jako "parawing show". Nie brakuje też wielu negatywnych opinii:

- Wow, zdjęcie super, ale czemu ludzie otaczają się tymi "płotami"?

- A jak dojść do wody? Nawet pacman by nie trafił ;)

- Trzeba wiedzieć gdzie jechać nad Bałtyk, żeby nie siedzieć jak ryba w puszcze.

- Ile tym ludziom płacą za leżenie w takim ścisku?

Przeczytaj także: Planujesz wakacje nad morzem? Oto 8 najlepszych kurortów nad Bałtykiem

"Parawing": nieodłączny element wypoczynku?

Jak wiele osób zdążyło z pewnością zauważyć, parawany są w Polsce nieodłącznym elementem letniego krajobrazu. Zjawisko zostało już nawet określone mianem "parawaningu". Choć jest obiektem wielu żartów, da się to również wyjaśnić z psychologicznego punktu widzenia.

- To przejaw mentalności polegającej na tym, że jak już coś zajmę, zdobędę, wygram wyścig po moje, to nikomu nie ustąpię - tłumaczy psycholog dr Hanna Brycz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". 

Profesor dodaje jednak, że tego typu zachowanie jest w gruncie rzeczy bardzo ludzkie, a rozstawiania parawanów nie należy demonizować. Jeśli komuś przeszkadza taka forma wypoczynku, może pojechać gdzieś dalej, gdzie plaże są mniej zatłoczone lub prawie bezludne.

Przeczytaj także:

Lista zamkniętych kąpielisk nad Bałtykiem. Gdzie się nie kąpać?

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC