Zamknij

Na Bałtyku powstały nowe wyspy. Znajdują się tuż przy Półwyspie Helskim

02.09.2022 09:18

Na Morzu Bałtykim - a dokładnie na Zatoce Puckiej - powstały w ostatnim czasie niewielkie piaszczyste wyspy. Zdjęcia tego malowniczego archipelagu zlokalizowanego w okolicy Kuźnicy na Półwyspie Helskim wykonali fotografowie, którzy tworzą projekt o nazwie "B a ł t y k". Błyskawicznie rozeszły się po sieci i zachwycają internautów. Sami zobaczcie.

Półwysep Helski
fot. Shutterstock

Półwysep Helski to miejsce, które wyróżnia się nie tylko na tle Polski, ale również całej Europy. Jest to piaszczysta kosa o długości ok. 35 km, która utworzona została prąd morski płynący na wschód wzdłuż polskiego brzegu. Region ten jest malowniczym rezerwatem pełnym lasów, białych plaż i dającym możliwość uprawiania wielu sportów wodnych.

Znajdująca się tuż przy mierzei Zatoka Pucka jest wyjątkowa. Jej przyjemna temperatura, a także niewielka głębokość sprawiają, że turyści uwielbiają korzystać z jej uroków, a kitesurferzy czy windsurferzy wykorzystują te walory do szlifowania swoich umiejętności. Ostatnio jednak akwen ten zachwyca czymś jeszcze. Powstały bowiem na nim... wyspy. Okazuje się, że w pobliżu Kuźnicy utworzył się archipelag nowych piaszczystych i niewielkich wysepek. O tym, jak wyglądają i jak powstały możecie dowiedzieć się z instagramowego profilu "B a ł t y k". Tylko spójrzcie.

Na Bałtyku powstały nowe wyspy. Znajdują się tuż przy Półwyspie Helskim

Agata Logiewa i Wojciech Radwański to fotografowie, którzy prowadzą na Instagramie profil "B a ł t y k". Jest on w pełni poświęcony pracom, na których uchwycone jest nasze morze w pełnej krasie. Ostatnio na tym niezwykłym koncie pojawiły się fotografie, na których widać... nowe wyspy na Bałtyku.

Okazuje się, że piaszczysty archipelag powstał w pobliżu Kuźnicy w wyniku pogłębiania i poszerzania wejścia do tutejszego portu. Fotki wykonane przez duet artystów ukazują ciemnozieloną wodę Zatoki Puckiej, z której wyłoniło się kilka niewielkich wysp. Od góry miejsce to przypomina teraz nieco malediwskie atole.

To są prace od strony zatoki. Pogłębiany jest tor wodny do portu w Kuźnicy, a wydobywany z dna piasek jest transportowany w stronę półwyspu. Także plaża będzie szersza, ale tym razem od strony zatoki :)) - czytamy w jednej z odpowiedzi autorów zdjęć na zadane pod nimi pytanie.

Zdjęcia wysp na Bałtyku błyskawicznie rozeszły się po sieci i zachwyciły internautów.

Widziałam dziś na żywo - piękne!
 
Aż nie mogę uwierzyć.
 
Niesamowite - piszą obserwatorzy.

A jak wam podobają się nowe wyspy na Morzu Bałtyckim?

Źródło: instagram.com/b_a_l_t_y_k/Onet Podróże

loader
Park Gródek, Jaworzno
6 Zobacz galerię
fot. Shutterstock