Zamknij

Na Mazurach powstanie park rozrywki? Ma być największym tego typu obiektem w Polsce

29.06.2022 14:49

W Polsce ma powstać kolejny park rozrywki, który rozmiarami może przewyższyć słynną Energylandię w Zatorze. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", firma Ptak SA chce zbudować ogromne centrum rozrywki dla turystów z całego kraju. Obiekt miałby powstać na Mazurach, a dokładniej w Olsztynku, w połowie drogi między Warszawą i Gdańskiem.

Rollercoaster
fot. Shutterstock

Warmia i Mazury to popularny region turystyczny, który szczególnie w sezonie letnim przyciąga setki Polaków spragnionych wypoczynku nad jeziorami, zielonych krajobrazów, ale też odkrywania ciekawych zabytków. Już niedługo turyści mogą mieć kolejny powód, aby odwiedzić województwo warmińsko-mazurskie. W gminie Olsztynek ma powstać ogromny park rozrywki.

Wielki park rozrywki na Mazurach?

Spółka Ptak SA, słynąca przede wszystkim z centrum kongresowego Warsaw Expo oraz parku rozrywki Mandoria pod Łodzią, ma w planach wielki projekt. Firma chce postawić nowy obiekt pod Olsztynkiem, a więc w połowie drogi z Warszawy do Gdańska. Inwestor zakupił już 300 hektarów ziemi na terenie dawnego PGR Łutynówko położonego w pobliżu jeziora Wenyk.

W planach jest postawienie największego parku rozrywki w Polsce.

– Sądzę, że jest ogromna szansa, że w perspektywie czasu powstanie tutaj największy park rozrywki w Polsce – powiedział Andrzej Abako, starosta olsztyński, cytowany przez "GW". –  Wiele będzie zależało od podejścia samorządu gminy i województwa, potrzebne są też decyzje środowiskowe, ale uważam, że taka inwestycja jest nam potrzebna –  dodał.

Okazuje się, że jeśli wszystkie zgody zostaną ostatecznie przyznane, to otwarcie parku miałoby nastąpić już w 2024 roku.

Zgodnie z planami miejsce to miałoby odwiedzać ok. 250 tys. osób rocznie, a docelowo nawet milion. Wszystko będzie zależało od zainteresowania, bo w miarę wzrostu obiektu miałyby powstawać kolejne atrakcje.

Do tej pory w okolicy jest jedna duża atrakcja – to olsztynecki skansen, a dokładniej Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Obiekt ten zajmuje około 100 ha i obejmuje 68 obiektów architektonicznych oraz ekspozycje rzadkich gatunków zwierząt gospodarskich polskiego pochodzenia.

Źródło: Gazeta Wyborcza, olsztyn.com.pl

loader
Kolej nad Soliną
3 Zobacz galerię
fot. PKL Materiały prasowe