Zamknij

Na platformie wiertniczej powstaje park rozrywki. Nowa atrakcja będzie bardzo ekstremalna

06.01.2022 12:00
Park rozrywki na platformie wiertniczej
fot. The Rig/Ferrari Press/East News

W Arabii Saudyjskiej ma powstać atrakcja, jakiej jeszcze świat nie widział. Plany zakładają, że na platformie wiertniczej powstanie... park rozrywki. Zobaczcie, jak będzie wyglądało to ekstremalne miejsce dla ludzi o mocnych nerwach.

Jeżeli lubicie ekstremalne przeżycia, ta informacja z pewnością was zelektryzuje. Na Zatoce Perskiej, która znajduje się m.in. u wybrzeży Arabii Saudyjskiej, ma powstać ekstremalna atrakcja, jakiej dotąd na świecie jeszcze nie było. Mowa o parku rozrywki zlokalizowanym na... platformie wiertniczej.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie otworzy się ten oryginalny i nieco kontrowersyjny obiekt, ale jedno jest pewne - miłośników wrażeń chętnych na skorzystanie z jego możliwości nie zabraknie. Na gości będzie czekać tutaj kilkanaście restauracji, kilkaset pokoi do wynajęcia, a także wiele niecodziennych aktywności do spróbowania. Zobaczcie, jak będzie wyglądało to miejsce.

Na platformie wiertniczej powstaje park rozrywki. Nowa atrakcja będzie bardzo ekstremalna

Na platformie wiertniczej na Zatoce Perskiej w Arabii Saudyjskiej powstaje park rozrywki. Nowa atrakcja turystyczna określana jest mianem ekstremalnej i z pewnością przeznaczona będzie głównie dla odważnych osób. Na razie nie wiadomo, kiedy ma zostać otwarta.

Projekt o nazwie The Rig zajmie powierzchnię aż 150 tys. m2 i zapewni gościom ciekawą ofertę hotelarską, restauracyjną i przygodową. Jego powstanie jest częścią strategii, która ma na celu wzmocnienie międzynarodowej oferty rozrywkowej i turystycznej Arabii Saudyjskiej.

W parku rozrywki powstaną 3 hotele, w których do dyspozycji gości pozostanie aż 800 pokoi. Do tego na klientów będą czekały restauracje światowej klasy. Spragnieni wrażeń ludzie będą mogli skorzystać z licznych sportów wodnych i tego typu aktywności. Nie zabraknie tu także lądowiska dla helikopterów, gdyż i taką maszyną będzie można się przelecieć nad platformą.

Na stronie internetowej marki możemy przeczytać, że The Rig będzie ekstremalnym parkiem rozrywki, który całkowicie odmieni nasze pojmowanie zabawy. Na miłośników przygód czekać będą skoki na bungee, skoki spadochronowe, gokarty, narty wodne, a także... wycieczki łodzią podwodną.

Jesteście ciekawi, jak ma wyglądać to miejsce? Zobaczcie.