Zamknij

Na pustyni w Chile spadł śnieg. Do sieci trafiły zaskakujące nagrania

30.08.2021 09:10
Śnieg na pustyni
fot. Shutterstock

Kilka dni temu w mieście położonym na pustyni w Chile spadł śnieg. Takie zjawisko w tym regionie jest bardzo rzadkie. Mieszkańcy przecierali oczy ze zdumienia, a do sieci trafiły nagrania, które ukazują, jak wyglądało to niespotykane zdarzenie.

Atakama to pustynia mglista zlokalizowana w Chile w Ameryce Południowej. Obszar ten jest niezwykły pod wieloma względami - przede wszystkim należy do najsuchszych na całym świecie. Ostatnio jednak doszło tam do rzadkiego zjawiska.

Otóż kilka dni temu w jednym z miasteczek położonych na środku Atakamy spadł śnieg! Niektórzy mieszkańcy nie widzieli czegoś takiego od kilkudziesięciu lat. Do internetu trafiły nagrania, które ukazują to zjawisko.

Na pustyni w Chile spadł śnieg. Do sieci trafiły zaskakujące nagrania

Na pustyni w Chile doszło do niezwykłego zdarzenia - kilka dni temu spadł tutaj śnieg. Zjawisko zarejestrowane zostało w miejscowości El Salvador. Leży ona na wysokości 2000 m n.p.m. na samym środku Atakamy. Zamieszkuje ją 7 tys. osób.

Jak podaje portal TVN Meteo, opady śniegu zanotowano w środę (25.08). Niektóre z osób zamieszkujących ten region miały okazję zobaczyć biały puch w tym miejscu po raz pierwszy w życiu.

To jest wspaniałe. Mam 30 lat i po raz pierwszy widzę śnieg - taką wypowiedź jednego z mieszkańców przytoczył serwis TVN Meteo.

I choć opady śniegu na pustyniach zdarzają się bardzo rzadko, pojawienie się ich w czerwcu i w lipcu jest czymś niemal zupełnie niespotykanym.

Jak na tę porę roku, czyli koniec sierpnia, jest to stosunkowo niezwykłe, ponieważ zazwyczaj śnieg obserwuje się tu w czerwcu i lipcu - wyjaśnia w rozmowie z Agencją Reuters Daniel Díaz, meteorolog z Północnego Regionalnego Centrum Meteorologicznego.

Jesteście ciekawi, jak wygląda biała warstwa śniegu w samym sercu pustyni Atakama? Spójrzcie na to nagranie.

Źródło: TVN Meteo