Zamknij

Nad Wielką Brytanią przeleciał meteor. Mieszkańcy usłyszeli huk, a ściany ich domów się zatrzęsły

22.03.2021 09:05
Meteor
fot. Shutterstock

Zjawisko udało się nagrać nad południową Wielką Brytanią w biały dzień. Specjaliści nie mają wątpliwości, że obiekt musiał być bardzo duży, skoro widziano go w świetle słonecznym.

Początek minionego weekendu mieszkańcy południowo-zachodniej Anglii zapamiętają na dłużej. Nad ich głowami bowiem przeleciał meteor. Obiekt widziany był na niebie w okolicach miejscowości Jersey, a jego lot udało się nagrać pewnemu mężczyźnie.

Zjawisko zrobiło na obywatelach ogromne wrażenie i przy okazji wywołało u nich niepokój. Usłyszeli oni głośny huk, a ściany ich domów się zatrzęsły. Zobaczcie, jak wyglądał ten incydent.

Nad Wielką Brytanią przeleciał meteor. Mieszkańcy usłyszeli huk, a ściany ich domów się zatrzęsły

Nad Wielką Brytanią w ostatnich dniach przeleciał duży meteor. Niebo w pewnym momencie rozświetlił bardzo jasny i duży błysk, a następnie pojawiło się także sygnał dźwiękowy w postaci huku. Nie zabrakło świadków tego nietypowego zdarzenia.

Obiekt kosmiczny tym razem pojawił się nad Wyspami Normandzkimi, podlegającymi Wielkiej Brytanii. Leżę one w kanale La Manche. Zjawisko nagrał mężczyzna, który w tym czasie jechał samochodem z żoną po jednej z ulic wyspy Jersey. Ok godz. 14.45 zauważyli oni jasne światło na niebie.

Stało się to tak szybko, że na początku nie byłem pewien, czy to tylko dziwne odbicie na przedniej szybie, czy też słońce płata nam figle. Dopiero gdy wróciliśmy do domu, zdałem sobie sprawę, że nagranie z kamery samochodowej mogłoby to wychwycić - sprawdziłem i zobaczyłem, że tak naprawdę nie było to wrażenie wywołane przez słońce -  - powiedział Ian Dryhurst w rozmowie z Independent.

Przelot meteoru wywołał też głośny huk, który słyszany był w Kornwalii, Devon, Dorset i Somerset. Mieszkańcy twierdzą, że wstrząsnął on domami. Specjaliści nie mają wątpliwości, że obiekt był bardzo duży i przemieszczał się z prędkością szybszą niż prędkość dźwięku.

Do sieci trafiły nagrania i zdjęcia, które wyraźnie potwierdzają, że nad Wielką Brytanią przeleciał meteor. Zobaczcie, jak wyglądało to zajście.

Źródło: Independent