Zamknij

Nad amerykańskie miasto nadciągnął habub. Do sieci trafiło szokujące nagranie

29.07.2021 13:09
Habub
fot. Shutterstock

Nad Pheonix w stanie Arizona nadciągnął w ostatnich dniach habub. Miasto przykryła chmura pyłu, piasku i kurzu, która utrudniła mieszkańcom funkcjonowanie. Widoczność spadła niemal do zera, a burzy piaskowej towarzyszyły też inne niebezpieczne zjawiska pogodowe. Zobaczcie, jakie.

W ostatnich dniach niektóre rejony Stanów Zjednoczonych zmagają się z kapryśną pogodą. We wtorek nad terytorium Arizony nadciągnął habub, który sparaliżował życie mieszkańców. Ścianie piasku i pyłu towarzyszył też bardzo silny wiatr i burze.

Do sieci trafiły nagrania, które pokazują, jak przedstawiała się ostatnio pogoda nad miejscowością Phoenix. Trzeba przyznać, że wygląda to niepokojąco.

Nad amerykańskie miasto nadciągnął habub. Do sieci trafiło szokujące nagranie

Niedawno pisaliśmy o tym, że nad jedną z chińskich miejscowości nadciągnęła burza piaskowa, która sprawiła, że w ciągu dnia nagle zrobiło się ciemno. Teraz podobne zjawisko zostało zarejestrowane w Phoenix w stanie Arizona.

W rejonie tym bowiem pojawił się habub. Jest to burza piaskowa związana najczęściej z prądem zstępującym w burzach atmosferycznych. Występuje na obszarach pustyń, m.in. na Półwyspie Arabskim i w środkowych stanach USA, np. w Arizonie i Kolorado.

Narodowa Służba Pogodowa już wcześniej ostrzegała ludzi przed możliwością pojawienia się tego typu zjawisk. Jednak chyba nikt nie spodziewał się aż takiej wielkości tej burzy piaskowej. Habub przyniósł się ze sobą ogromne ilości pyłu i piasku. Widoczność w mieście spadła niemal do zera, a mieszkańcy musieli się też zmagać z porywistym wiatrem, obfitym deszczem i wyładowaniami.

Do sieci trafiło wideo, które pokazuje, jak wyglądał habub szalejący nad Phoenix. Sami zobaczcie.

Źródło: TVN Meteo