Zamknij

Nad kanałem La Manche przeleciał spektakularny meteor. Zjawisko zaniepokoiło mieszkańców [WIDEO]

08.09.2021 09:05
Meteor
fot. Shutterstock

W ostatnich dniach nad kanałem La Manche przeleciał bardzo jasny meteor. Zjawisko udało się zaobserwować gołym okiem, gdyż nocne niebo chwilowo zmieniło się na całkowicie jasne. Zaniepokojeni mieszkańcy zaczęli zgłaszać ten incydent służbom, a do sieci trafiły nagrania ukazujące zdarzenie.

Mieszkańcy okolic kanału La Manche z pewnością zapamiętają 5 września na długo. To właśnie wtedy nad tym regionem przeleciał meteor. Kosmiczny odłamek przeszedł przez ziemską atmosferę i po przekroczeniu jej granicy zaczął się spalać.

Świadkowie zdarzenia zobaczyli, jak niebo o godz. 21.48 staje się całkowicie jasne, a zjawisku towarzyszył huk. Zaniepokojeni miejscowi zaczęli zgłaszać incydent lokalnym służbom, a do internetu trafiły nagrania ukazujące wydarzenie.

Nad kanałem La Manche przeleciał spektakularny meteor. Zjawisko zaniepokoiło mieszkańców

Nad kanałem La Manche przeleciała ostatnio bardzo jasna i duża kula ognia. Okazało się, że to meteor, który wchodząc w ziemską atmosferę miał zaledwie 10 cm średnicy. Jednak ślad, jaki pozostawił po sobie na niebie ten kosmiczny materiał, był znacznie większy, przez co też zaniepokoił mieszkańców okolic.

Do zdarzenia doszło 5 września ok. godz. 22. Jak podaje portal gismeteo.pl, meteor wszedł w atmosferę nad Oceanem Atlantyckim, a całkowicie spalił się nad kanałem La Manche.

Incydent został nagrany przez lokalne kamery. Ale też nie sposób było go nie zauważyć. Nocne niebo w tym regionie nagle stało się całkowicie jasne. To też wywołało niepokój u lokalnych ludzi. Służby podały informację, że po pojawieniu się meteoru otrzymały ponad 200 zgłoszeń i próśb o interwencję.

Do internetu trafiły nagrania ukazujące to zjawisko. Trzeba przyznać, że wyglądało spektakularnie.

Źródło: gismeteo.pl