Zamknij

Nadchodzą duże zmiany w Airbnb. Skorzystają na nich podróżnicy wyjeżdżający na dłużej

13.05.2022 14:35
Airbnb
fot. Shutterstock

Użytkowników platformy Airbnb, która specjalizuje się w oferowaniu klientom noclegów na całym świecie, czeka rewolucja. Już niebawem będą mogli korzystać z opcji "dzielenia pobytów między nieruchomościami". Sprawdzi się to szczególnie w przypadku osób, które wyjeżdżają na dłużej.

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie pod wieloma względami. Jednym z nich jest fakt, że duża część z nas zmieniła tryb pracy ze stacjonarnej na zdalny. I dzięki temu może wykonywać swoje obowiązki z niemal każdego miejsca na świecie. Doskonale zdają sobie z tego sprawę takie platformy, jak Airbnb, które oferują klientom noclegi.

I właśnie z myślą o pobytach długoterminowych w ciekawych miejscach firma Airbnb stworzyła nową opcję dla gości. Dotyczy ona długich wyjazdów, które od teraz będzie można zarezerwować z możliwością podzielenia nocy między różne nieruchomości.

Nadchodzą duże zmiany w Airbnb. Skorzystają na nich podróżnicy wyjeżdżający na dłużej

Airbnb już niebawem uruchomi zupełnie nową opcję dla swoich użytkowników. Powinna się ona spodobać szczególnie tym, którzy wyjeżdżają na dłużej. Otóż do tej pory, jeśli chcieliście spędzić gdzieś dłuższy czas, ale jednocześnie nie chcieliście nocować w jednym miejscu, mogliście zrobić kilka rezerwacji - jedną po drugiej. Od teraz będzie to prostsze.

Jak podaje portal Fly4free, platforma noclegowa zamierza bowiem udostępnić możliwość "dzielenia pobytów między nieruchomościami". Czyli teraz będziecie mogli w jednej rezerwacji zabookować sobie noclegi w różnych miejscach. Zobaczcie, co o formule Split Stays mówi współzałożyciel Airbnb.

Sposób podróżowania zmienił się już na zawsze. Dlatego wprowadzamy największą zmianę w Airbnb od dekady. Po pierwsze, ludzie są bardziej elastyczni w kwestii tego, gdzie mieszkają i pracują, dlatego opracowaliśmy nowy sposób wyszukiwania za pomocą kategorii Airbnb. Po drugie, ludzie wybierają się na dłuższe podróże, więc stworzyliśmy Split Stays, aby dać ci więcej możliwości, dzieląc podróż między dwa domy - powiedział Brian Chesky, dyrektor generalny i współzałożyciel Airbnb, cytowany przez Fly4free.

Jeżeli będziecie chcieli się gdzieś wybrać np. na 3-4 tygodnie, ale niekoniecznie będzie zależało wam na spaniu w jednym miejscu, będziecie mogli w jednym zamówieniu zarezerwować sobie kilka noclegów w różnych lokalizacjach. Jak zapowiadają przedstawiciele marki, w opcji Split Stays liczba ofert może wzrosnąć nawet do 40%. A wszyscy wiemy doskonale, że znalezienie noclegu na długi pobyt nie jest wcale takie proste, jak mogło się wydawać.

Na razie z opcji mogą korzystać już użytkownicy z USA, ale za chwilę dostępna będzie także w innych regionach. Co o tym sądzicie?

Źródło: Fly4free