Zamknij

Na te polskie plaże nie musisz zabierać kostiumu i kąpielówek

Marta Wilczkowska
02.12.2020 18:29
Plaża
fot. Shutterstock

Plaże nudystów są coraz popularniejsze. Gdzie takie znaleźć? Gdzie można wypoczywać bez stroju kąpielowego? Koniecznie sprawdźcie.

"Znów się będą rozbierać, Miss Natura wybierać" - śpiewał Zbigniew Wodecki w hicie "Chałupy, welcome to". Lato sprzyja zrzucaniu ubrania, a niektórym do szczęścia nad morzem nie są potrzebne kąpielówki i kostiumy. Odpocząć nago można we wspomnianych Chałupach, ale to nie wszystko. Na których polskich plażach nie potrzebujemy odzieży?

Sprawdźcie, gdzie w naszym kraju można znaleźć plaże nudystów. Okazuje się, że z roku na rok takich miejsc przybywa.

Plaże nudystów w Polsce

W czasach, gdy żyjemy coraz szybciej i nie mamy czasu na kontakt z naturą, nudyzm rośnie w siłę. Coraz więcej osób zrzuca letnią garderobę i wypoczywa bez bikini czy spodenek. Coraz bardziej przychylne naturystom są też miasta i chętnie oznakowują takie miejsca. Gdzie można spotkać golasa?

Od lat, oprócz miejsc wyznaczonych "na dziko" przez mieszkańców, funkcjonują legalne plaże dla nudystów. Ostatnio na taką listę zostały wpisane plaża w Unieściu (niedaleko Mielna) oraz osławiona plaża w Chałupach.

Wypoczywać bez ubrania, nie narażając się na mandat, można także na gdańskich Stogach, w Piaskach, w Grzybowie, Dębkach oraz na plaży w Łebie. Całą listę wraz z mapą można zobaczyć na oficjalnej stronie Federacji Naturystów Polskich.

Naturyzm to sposób życia w harmonii z naturą, charakteryzujący się praktykowaniem wspólnej nagości w celu szacunku wobec samego siebie, wobec innych ludzi i wobec całej przyrody - brzmi motto nudystów.

Dlaczego wypoczywanie w stroju Adama i Ewy jest takie fajne? Ciało szybciej się relaksuje, nie zastanawiasz się, w czym wyglądasz najlepiej, nie musisz suszyć stroju ani nie masz śladów po opalaniu - podsumowują członkowie FNP.

Mieliście kiedyś okazję wybrać się na plażę nudystów? A może regularnie na takiej bywacie? Jedno jest pewne - miłośnicy tego typu spędzania czasu mają coraz więcej możliwości, aby realizować to, co lubią najbardziej. I choć niektórym może to przeszkadzać, dobrze, że istnieją miejsca przeznaczone tylko do tego i to odpowiednio oznaczone.