Zamknij

Nagranie z turystką w górach obiegło internet. "Zjazd z torebką" po szlaku hitem sieci [WIDEO]

17.01.2022 13:01
Turyści w górach
fot. Konrad Komarnicki/East News

W górach nie brakuje nieodpowiedzialnych turystów, którzy pomimo trudnych warunków wybierają się na szlak kompletnie nieprzygotowani. Zbyt cienka odzież czy nieodpowiednie obuwie są sporym utrudnieniem w czasie górskich wypraw, szczególnie zimą. Przekonała się o tym jedna z turystek, dla której "zejście" ze szlaku okazało się sporym wyzwaniem. 

W sieci regularnie pojawiają się zdjęcia czy filmy z turystami, którzy wybierają się w góry kompletnie nieprzygotowani. Kilka dni temu na TikToku krążyło nagranie przestawiające grupę nastolatków schodzących ze szczytu Śnieżki. Szlak był mocno oblodzony, a młodzi ludzie z dużymi kłopotami schodzili z wierzchołka góry.

Teraz w sieci pojawiło się kolejne wideo. Tym razem "bohaterką" jest turystka, która "zjeżdża" po oblodzonym szlaku. Internauci nie szczędzą słów krytyki.

Turystka "zjeżdża" po górskim szlaku

Na nagraniu widać kobietę, która ślizga się po górskiej ścieżce. Nie może utrzymać równowagi, ponieważ jej obuwie nie jest przystosowane do zimowych warunków panujących na szlaku. Turystka trzyma dodatkowo w dłoni niewielką torebkę, która w górach zdaje się zupełnie zbędna. 

Na wideo można zobaczyć też innych turystów zmierzających w przeciwnym kierunku — z ogromnym zaskoczeniem obserwują "zjazd" kobiety po szlaku. 

Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Jedni żartują ze "zjazdu" turystki z torebką, inni nie kryją swojego oburzenia. 

– Bo najważniejsza na szlaku górskim jest torebeczka!

 

– Kompletny brak wyobraźni.

 

– Dla takich powinny być kary... - czytamy w komentarzach.

Nie wiadomo, skąd pochodzi nagranie, ani też kiedyś doszło do takiego zdarzenia. Chociaż cała sytuacja wygląda komicznie, to warto podkreślić, że tak nieodpowiednie przygotowanie w górach może zagrażać zdrowiu lub nawet życiu turystów.

Część internautów proponuje, aby koszty akcji prowadzonych w górach, które są związane z nieodpowiedzialnym zachowaniem turystów, były finansowane przez nich samych.