Zamknij

Wybrano najlepszy park rozrywki na świecie. Zwyciężył Europa Park w Niemczech

Nina Czochara
12.09.2019 16:42
Europa Park w Niemczech
fot. Shutterstock

W poszukiwaniu najlepszego na świecie parku rozrywki wcale nie trzeba jechać daleko. Zwycięzcą prestiżowego rankingu jest Europa Park w niemieckiej miejscowości Rust. To drugi, zaraz po paryskim Disneylandzie, najchętniej odwiedzany park Europy.

Ranking najlepszych parków rozrywki na świecie został opublikowany przez amerykański magazyn Amusement Today. W ramach corocznego zestawienia „Golden Ticket Awards” wybierane są najlepsze tego typu obiekty z całego świata. 

Europa Park: najlepszy park rozrywki na świecie

Okazuje się, że najlepszy na świecie park rozrywki nie znajduje się w odległych Stanach Zjednoczonych czy Azji. Można go znaleźć... w Europie i to zaledwie 700 km od polskiej granicy. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął Europa Park, znajdujący się w niemieckiej miejscowości Rust. Zaraz po Disneylandzie w Paryżu, to drugi najchętniej odwiedzany park Europy.

Co sprawia, że ten park jest najlepszy na świecie? Na terenie Europa Park znajduje się ponad 100 różnorodnych atrakcji, w tym aż 13 rollercoasterów (w tym dziewięć wodnych), różnorodne strefy tematyczne, teatr, ogrody i restauracje. Na powierzchni niecałych 100 ha parku znajdziemy atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. 

Teren Europa Park podzielono jednak na sektory związane z konkretnymi krajami Starego Kontynentu – m.in.: Niemcami, Szwajcarią, Francją, Grecją, Rosją, Holandią, Hiszpanią, Islandią, Anglią, Irlandią czy Portugalią. W jeden ze stref można zobaczyć 7-metrową fontannę albo wsiąść do latającej maszyny Volo da Vinci.

Europa Park, położony w południowo-zachodnich Niemczech, w miejscowości Rust, został otwarty w 1975 roku i od tamtej pory działa nieprzerwanie. Co ważne, Europa Park jest czynny niemal przez cały rok, bo zwykle od końca marca do pierwszych dni stycznia.

ZOBACZ TAKŻE:

•   Parki rozrywki w Polsce. 10 najlepszych miejsc na wyjazd z rodziną

•   Megacoastera Hyperion już gotowy. EnergyLandia otwiera najszybszy megarcoaster w Europie

•   Ścieżka w koronach drzew w Krynicy-Zdroju: otwarcie, cennik, atrakcje

Źródło: The Sun, Fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC