Zamknij

Najstarszy hotel na świecie działa od 1300 lat. W 2011 roku wpisano go do Księgi Rekordów Guinnessa

25.12.2021 10:00
Hotel japoński
fot. Shutterstock

Trudno w to uwierzyć, ale można znaleźć na świecie hotel, który podejmuje gości od... 1300 lat. Mowa o Nishiyama Onsen Keiunkan zlokalizowanym w Japonii, w prefekturze Yamanashi. Uruchomiono go w 705 r. n.e. i do dzisiaj można w nim przenocować. Jest to tak długo działający obiekt, że w 2011 roku wpisano go nawet do Księgi Rekordów Guinnessa.

Dla wielu osób jedną z najważniejszych części podróży jest wynalezienie noclegu, który będzie spełniał ich oczekiwania. Niektórzy stawiają na odpowiednią lokalizację - np. w małej odległości od jakiejś atrakcji turystycznej. Inni biorą pod uwagę wyposażenie pokoju, udogodnienia w postaci pysznego jedzenia czy SPA. A jeszcze inni podróżnicy wyszukują ciekawe obiekty noclegowe z niesamowitym widokiem lub też z bardzo długą i bogatą historią.

Do tej ostatniej kategorii z pewnością należy przypisać obiekt Nishiyama Onsen Keiunkan. Jest to japoński hotel, który został zbudowany w 705 r. n.e. i wciąż działa! Wygląda na to, że podejmuje on gości od 1300 lat, a to z kolei sprawia, że z czystym sumieniem możemy nazwać go miejscem noclegowym z ogromnym doświadczeniem w zakwaterowywaniu klientów.

Zobacz także: Można zwiedzić jeden z najsłynniejszych hoteli na świecie. Cena zwala z nóg

Nishiyama Onsen Keiunkan - najstarszy hotel na świecie

Zastanawialiście się, jak wygląda najstarszy hotel na świecie? Rzućcie okiem na Nishiyama Onsen Keiunkan. Jest ryokan, czyli tradycyjna japońska gospoda, która świadczy usługi noclegu i wyżywienia dla podróżujących. Znajduje się ona w prefekturze Yamanashi w Japonii, a została założona... w 705 r. n.e.

Obiekt podejmuje gości aż od 1300 lat. Nic więc dziwnego, że w 2011 roku właśnie z tego względu trafił do Księgi Rekordów Guinnessa.

Hotel leży u podnóża majestatycznych gór Akaishi, dlatego też goście mogą liczyć na unikatowe widoki rozciągające się z jego terenu. Założycielem obiektu jest Mahito Fujiwara, syn doradcy cesarza Tenji. Co ciekawe, miejsce to od samego założenia jest cały czas prowadzone przez tę samą rodzinę. Zarządzały nim już 52 pokolenia.

Hotel ściśle powiązany jest ze znajdującymi się obok gorącymi źródłami. To z nich pobierana jest woda - za pośrednictwem odpowiednich pomp, których wydajność sięga ponad 1500 litrów na minutę.

W pięciogwiazdkowym hotelu znajdziemy 37 pokoi - mieszczących od 2 do 7 osób, 4 łaźnie zewnętrzne i 2 wewnętrzne. Każde z pomieszczeń dla gości wyposażone jest w wannę z dostępem do wody z gorącego źródła. Klientów przyciąga także styl obiektu - utrzymany jest on w charakterystycznym tradycyjnym japońskim klimacie. W pokojach dostępne jest wi-fi, klimatyzacja, a często w cenę wliczone są także śniadanie i kolacja. Ceny za noc w pokoju standardowym oscylują wokół 1800 zł.

Jesteście ciekawi, jak wygląda obiekt tytułowany mianem najstarszego hotelu na świecie? Sami zobaczcie.

Chcielibyście tu przenocować?