Wybrano najtańsze kierunki podróży na 2020 rok. Na liście polskie miasto

13.12.2019 12:28

Serwis Skyscanner opublikował ranking Best Value Destinations 2020, czyli listę kierunków podróży na każdą kieszeń. Pierwsze miejsce przypadło Bratysławie, ale na liście znalazło się również polskie miasto. 

Bratysława
fot. Pixabay

Zaplanowanie budżetowej podróży nie zawsze jest proste. Aby nasz wyjazd był rzeczywiście tani, trzeba przemyśleć, kiedy i dokąd kupić bilety lotnicze, gdzie szukać noclegu i jak dotrzeć na miejsce, żeby nie wydać fortuny. Aby ułatwić nam to zadanie, serwis Skyscanner - czyli wyszukiwarka tanich lotów - przygotował zestawienie najtańszych kierunków podróży w 2020 roku na tzw. city break z Londynu. Choć zestawienie powstało raczej z myślą o brytyjskim rynku, polscy turyści mogą również znaleźć inspiracje dla siebie. 

Najlepsze miejsca na budżetową podróż w 2020 roku

Sam Ayles, przedstawiciel Skyscanner, wyjaśnił, na podstawie jakich danych został stworzony ranking: - Patrząc wstecz na nasze dane, znaleźliśmy wiele miast, które odnotowują fenomenalne spadki cen, a Bratysława jest liderem z oszałamiającym 71-procentowym spadkiem średnich cen lotów, co oznacza oszczędność rzędu 1200 funtów dla czteroosobowej rodziny - powiedział Ayles.

Bratysława okazała się więc najtańszą opcją, a autorzy rankingu uznali, że najlepiej (pod względem kosztów) odwiedzić ją w styczniu. Według autorów rankingu najlepiej skrywanym sekretem stolicy Słowacji jest bar o nazwie Mark Twain, który znajduje się na łodzi. Warto wybrać się tam na zachód słońca.

Na drugim miejscu wśród najtańszych kierunków na przyszłoroczną podróż znalazło się Eindhoven w Holandii (62-procentowy spadek cen). Zdaniem autorów zestawienia skrywanym sekretem Eindhoven są miejsca, w których mieszkał i pracował Van Gogh. Warto wybrać się w podróż śladami artysty i zobaczyć miejsca, które malował w latach 1883–1885. Na trzecim miejscu pojawiło się Jersey w Wielkiej Brytanii (48-procentowy spadek cen lotów). W tym mieście największą atrakcją są zachody słońca nad morzem.

W zestawieniu, na czwartej pozycji, widnieje Teneryfa. Warto wybrać się tutaj w pierwszych miesiącach roku, przede wszystkim ze względu na odbywający się tutaj karnawał, który uważany jest za drugi co do wielkości na świecie po Rio. Na piątym miejscu zestawiania serwisu Skyscanner znalazła się Malaga. Jednym z najpiękniejszych miejsc jest dzielnica sztuki Soho, w której ściany pokryte są imponującymi malunkami.

 

W rankingu nie zabrało też polskiego akcentu. Na siódmym miejscu znalazł się... Wrocław. Według autorów listy budżetowych kierunków najlepiej skrywanym sekretem Wrocławia są krasnale. - W całym mieście znajduje się blisko 400 małych brązowych posągów. Niektóre piją piwo, inne czytają, jeżdżą na gołębiach, gaszą pożar czy przekopują drogę - wyjaśniają redaktorzy Skyscannera.

ZOBACZ TAKŻE: To najbardziej romantyczne miasta w Europie Środkowej. Na liście CNN aż cztery miasta z Polski

Najtańsze kierunki na podróż [TOP 10]

1. Bratysława, Słowacja (71 procent)
2. Eindhoven, Holandia (62 procent)
3. Jersey, Wielka Brytania (48 procent)
4. Teneryfa, Hiszpania (44 procent)
5. Malaga, Hiszpania (44 procent)
6. Düsseldorf, Niemcy (43 procent)
7. Wrocław, Polska (42 procent)
8. Split, Chorwacja (42 procent)
9. Shannon, Irlandia (40 procent)
10. Frankfurt, Niemcy (40 procent)

Zobacz także

 

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC