Zamknij

Pasażerowie pchają samolot po pasie startowym. Do sieci trafiło niecodzienne wideo

06.12.2021 11:00
Nepal. Pasażerowie pchają samolot po pasie startowym. Do sieci trafiło niecodzienne wideo
fot. SHUTTERSTOCK

Kilka dni temu media społecznościowe obiegło zaskakujące nagranie. Widać na nim, jak grupa pasażerów spycha samolot z pasa startowego. Incydent miał miejsce na lotnisku w Nepalu.

Do tego zdarzenia doszło w środę 1 grudnia w porcie lotniczym Bajura w Kolti w zachodniej części Nepalu, około 900 km od stolicy Katmandu.

Nepal. Pasażerowie spychają samolot z pasa startowego

Podczas lądowania niewielkiego samolotu nepalskich linii lotniczych Tara Air pękła jedna z opon głównego podwozia. Wskutek tego incydentu maszyna nie mogła samodzielnie zjechać z pasa startowego, a co za tym idzie - zablokowała drogę innym statkom powietrznym. Kolejny samolot nie mógł wylądować w porcie lotniczym Bajura.

Zobacz także:  Pijana kobieta zaatakowała personel samolotu. Ciągnęła stewardesę za włosy, trzeba było ją związać

Personel lotniska zaczął więc spychać samolot z pasa startowego, a po chwili dołączyło do nich kilkunastu pasażerów. Wspólnymi siłami udało im się zepchnąć maszynę. Do sieci trafiło nagranie przedstawiające tę niecodzienną sytuację. 

Prawdopodobnie tylko w naszym Nepalu - zażartował użytkownik Twittera.

Po przeniesieniu statku powietrznego kolejny samolot bezpiecznie wylądował na pasie startowym. Niedługo później dostarczono nowe opony i niewielka maszyna mogła wznowić lot. 

RadioZET.pl/dlapilota.pl/news18.com