Zamknij

Niesforny pasażer wyprowadzony z samolotu Ryanair przez policję. Był pijany i palił na pokładzie

15.06.2022 09:11

Pijany pasażer został wyprowadzony przez policję z samolotu linii Ryanair po tym, jak palił na pokładzie elektronicznego papierosa. Do zdarzenia doszło w Manchesterze, kiedy maszyna czekała na swój lot na płycie portu. Incydent został nagrany przez innego podróżnego.

Ryanair
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z rosnącym zainteresowaniem podróżami, przybywa też różnego rodzaju incydentów z udziałem turystów. W ostatnich dniach grupa obcokrajowców zniszczyła fragment słynnego zabytku w Rzymie. Szkody oszacowano na 25 tys. euro.

Tym razem zagraniczne media rozpisują się na temat incydentu, jaki wydarzył się w samolocie Ryanair, który miał startować z Manchesteru na Ibizę. Jeden z pasażerów zachowywał się w niedopuszczalny sposób i palił na pokładzie. Pijanego mężczyznę wyprowadzili policjanci.

Niesforny pasażer wyprowadzony z samolotu Ryanair przez policję. Był pijany i palił na pokładzie

Dwóch uzbrojonych policjantów musiało interweniować na lotnisku w Manchesterze w sprawie pijanego pasażera, który znajdował się na pokładzie samolotu Ryanair. Mężczyzna źle się zachowywał i palił  elektronicznego papierosa, a linia lotnicza surowo tego zabrania.
Świadkowie twierdzą, że incydent miał miejsce, gdy samolot przygotowywał się do startu na Ibizę. Jeden ze współpodróżnych sfilmował to zdarzenie. Widać na nim moment, kiedy pijany pasażer zostaje usunięty z pojazdu. 
Inne osoby, które leciały tego dnia na Ibizę tym lotem, mówią, że mężczyzna najpierw wdał się w awanturę z personelem pokładowym. Załoga zwróciła mu uwagę po tym, jak zaczął palić na pokładzie. Jest to niezgodne z polityką firmy i niedozwolone.

Nie widziałem tego, ale najwyraźniej jeden z facetów z przodu zaczął palić elektronicznego papierosa. Steward mu go zabrał, a pasażer poprosił o zwrot. Członek personelu pokładowego odmówił i zadzwonił po policję. Dwóch funkcjonariuszy weszło do samolotu, aresztowało mężczyznę i zakuło w kajdanki. Były dwie furgonetki policyjne i około ośmiu policjantów. Koledzy tego pasażera byli tuż przede mną i mówili, że on zawsze robi takie rzeczy. Nie byli zbyt zszokowani - powiedział w rozmowie z "The Sun" Alex, który nagrał zajście.

Na filmie możemy zobaczyć mężczyznę wyprowadzanego z samolotu przez dwóch uzbrojonych funkcjonariuszy, a następnie eskortowanego do policyjnej furgonetki czekającej na płycie lotniska.
Wideo zostało zamieszczone na TikToku i obejrzano je ponad 2 mln razy. Większość internautów uważa, że załoga postąpiła słusznie.

Wszystkie linie lotnicze jednogłośnie zakazały palenia elektronicznych papierosów na pokładach. Samolot wystartował około 90 minut później, niż planowano. Policja w Manchesterze twierdzi, że dwudziestoletni mężczyzna został oskarżony o zakłócanie porządku publicznego.

Źródło: Daily Mail/independent.co.uk

loader