Zamknij

Niespodzianka dla fanów "Gry o tron". Plany zdjęciowe produkcji będą dostępne dla turystów

Nina Czochara
26.09.2018 11:39
Gra o tron - kadr z filmu
fot. HBO, Ferrari Press/East News

Po zakończeniu zdjęć do ostatniego, ósmego już sezonu "Gry o tron" miłośnicy kultowego już serialu będą mogli podziwiać plany zdjęciowe w Irlandii Północnej. Wśród miejsc udostępnionych dla zwiedzających będą między innymi Winterfell, Czarny Zamek czy Królewska Przystań.

Kultową już "Grę o tron" doceniają zarówno krytycy filmowi, jak i widzowie - serial bije rekordy popularności na całym świecie. Zainteresowanie produkcją jest tak ogromne, że producenci zapowiedzieli, że plan zdjęciowy w Irlandii Północnej zostanie przekształcony tak, by mogli go zwiedzać turyści.

Śladami "Gry o tron" w Irlandii Północnej

Jak zapowiadają producenci, w miejscu, gdzie kręcono poszczególne sceny, powstanie kompleks atrakcji turystycznych, które będą nosić nazwę Game of Thrones Legacy. Będzie to przedsięwzięcie na wielką skalę. 

Gra o tron - Dark Hedge
fot. Shutterstock - Dark Hedge

Wśród miejsc udostępnionych dla zwiedzających pojawią się m.in. Winterfell, Czarny Zamek (Castle Black) czy Królewska Przystań (Kings Landing). W każdym z tych miejsc turyści będą mieli okazję nie tylko podziwiać dekoracje, rekwizyty, broń i kostiumy, które "zagrały" w serialu, ale także stanąć po drugiej stronie kamery. W planach są również wystawy interaktywne zapewniające niezapomniane doświadczenia. Co więcej, wielbiciele serialu będą mogli odbyć wycieczkę po halach Linen Mill Studios, gdzie powstawały zdjęcia.

Data otwarcia nowych atrakcji nie jest jeszcze dokładnie znana. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że zbiegnie się ona w czasie z premierą ostatniego sezonu "Gry o tron", którą zaplanowano na połowę 2019 roku.

Przeczytaj także: 

•  Śladami „Gwiezdnych wojen”. Tu kręcono sceny do najnowszej części kultowego filmu

•  Gra o tron: sezon 8. - kiedy premiera na HBO? 

__

RadioZET.pl/NC