Zamknij

Niezwykłe zjawisko w Tatrach. Na niebie pojawiły się chmury, które wyglądają jak UFO

03.03.2021 10:52

W ostatnich dniach w polskich górach zarejestrowano unikatowy incydent na niebie. Nad Tatrami widoczne były chmury, które wyglądają jak UFO. Zobaczcie, czym w rzeczywistości są te obłoki.

Chmury soczewkowate
fot. Shutterstock

Tatry to jedno z najpopularniejszych pasm górskich w Polsce. O każdej porze roku przyciąga ono zainteresowanie osób uwielbiających wędrówkę albo sporty zimowe. Chętnie w te rejony udają się też miłośnicy fotografii i unikatowych widoków.

Dobra pogoda, która dopisywała w tym regionie w ostatnim czasie, sprawiła, że doskonale widoczne było tutaj niezwykłe zjawisko. Mowa o chmurach soczewkowatych, które kształtem przypominają UFO. Na zdjęciu uchwycił je sympatyk gór, Wojtek Jabczyński. Fotografiami pochwalił się w sieci i wywołał zachwyt wśród internautów.

Niezwykłe zjawisko w Tatrach. Na niebie pojawiły się chmury, które wyglądają jak UFO

Wojtek Jabczyński wybrał się ostatnio na trekking na Starorobociański Wierch - ma on wysokość 2176 m n.p.m. i jest to najwyższy szczyt w polskiej części Tatr Zachodnich. W trakcie wędrówki udało mu się dostrzec niesamowite zjawisko na niebie. Uwiecznił je na zdjęciach, którymi następnie pochwalił się w sieci.

Mężczyzna zdradził, że udało mu się zobaczyć chmury soczewkowate. Przy okazji zdradził też, że nie są one zbyt lubiane przez pilotów samolotów.

Trekking na Starorobociański Wierch (2 176 m n.p.m.) w towarzystwie wyjątkowej urody chmur soczewkowych. Wyglądają jak UFO. Piloci samolotów pasażerskich unikają miejsc, gdzie występują, bo często towarzyszą im turbulencje. Za to kochają szybownicy ze względu na łatwe do zlokalizowania wiatry pionowe, sprzyjające nabieraniu wysokości - napisał pod zdjęciami.

Jego post doczekał się wielu polubień i kilkudziesięciu udostępnień. Wszystko dlatego, że zrobił piękne fotki nietypowym obiektom na niebie.

Ależ piękno!
 
Piękne widoki i super pogoda.
 
UFO złapałeś - piszą internauci w komentarzach.

Chmury soczewkowate to nieruchome chmury w kształcie soczewki, migdała ustawione pod kątem prostym do kierunku wiatru, a równolegle do linii gór. Są typowym objawem zjawiska fenowego, czyli ciepłego i suchego wiatr, wiejącego z gór w doliny.

Źródło: WP Turystyka

loader