Zamknij

Nocne zdjęcie z zimowych polskich gór podbija sieć. Internauci: "Chyba najlepsze, jakie tu widziałem"

29.12.2021 12:42
Rysy nocą
fot. Shutterstock

Ujęcie, które trafiło w ostatnich dniach m.in. na facebookową stronę "Tatromaniak", wywołało niemałe zamieszanie. Zarejestrowano na nim nocny widok uchwycony z Rysów. Ten bajkowy zimowy krajobraz doczekał się tysięcy "polubień" i setek komentarzy.

Jeżeli uwielbiacie polskie góry również ze względu na widoki, jakie się z nich roztaczają, z pewnością śledzicie fotografie szczytów regularnie pojawiające się w internecie. Ostatnio prawdziwą furorę zrobiło ujęcie zaśnieżonego Giewontu na tle rozgwieżdżonego nieba. Teraz jednak pod względem popularności dogania je inna fotka.

Niezwykłą pracę wykonał fotograf Michala Ďurdina, któremu udało się uchwycić na niej widok, jaki rozpościera się nocą z kultowych Rysów. Fotografia doczekała się bardzo dużego odzewu i właściwie samych pozytywnych komentarzy. Zresztą sami zobaczcie.

Nocne zdjęcie z zimowych polskich gór podbija sieć. Internauci: "Chyba najlepsze, jakie tu widziałem"

Rysy to popularna góra położona na granicy polsko-słowackiej, w Tatrach Wysokich. Ma trzy wierzchołki, z których ten północno-zachodni stanowi najwyżej położony punkt Polski i należy do Korony Europy. Nic więc dziwnego, że szczyt ten jest jednym z najpopularniejszych wśród osób uwielbiających chodzić po polskich pasmach.

Grzbiety górskie w Polsce zachęcają nie tylko do uprawiania sportów zimowych czy do chodzenia po pięknych szlakach, ale też do fotografowania niesamowitych widoków. I właśnie w tym specjalizuje się Michala Ďurdina, którego zdjęcie znalazło się w ostatnich dniach m.in. na profilu serwisu "Tatromaniak" na Facebooku.

Fotografia została opatrzona jedynie krótkim podpisem: "Nocny zimowy widok z Rysów. WOW", ale doczekała się licznych komentarzy i tysięcy "polubień". Internauci przede wszystkim próbują ustalić, jakie ośnieżone wierzchołki widać z Rysów, ale też po prostu zachwycają się niezwykłym ujęciem.

W tle Gerlach, a jaki szczyt jest na pierwszym planie?

 

Brak słów, żeby opisać, jak mi się podoba. Chciałbym kiedyś na żywo coś takiego zobaczyć.

 

Chyba najlepsze, jakie tu widziałem - piszą.

A jak wam się podoba taki widok? Wybralibyście się nocą w góry, aby zobaczyć coś takiego na własne oczy?

Źródło: Tatromaniak