Zamknij

Nowa trasa Ryanaira z Polski. To idealny kierunek na city break

22.09.2022 14:45

Wszystkich, którzy kochają podróżować, z pewnością ucieszy fakt, że Ryanair właśnie ogłosił nową trasę z naszego kraju. Już niebawem irlandzki przewoźnik zabierze pasażerów z Wrocławia do Porto.

Nowa trasa Ryanaira z Polski. To idealny kierunek na city break
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/EASTNEWS

Ryanair nie przestaje zaskakiwać. Ostatnio pisaliśmy, że tania linia zapowiedziała nową trasę z Polski. Pod koniec października przewoźnik zainauguruje połączenie z lotniska w Bydgoszczy do Bristolu w Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że to nie koniec nowości. Ryanair właśnie ogłosił, że już niebawem poleci z Wrocławia do... Portugalii. To idealny kierunek na city break.

Nowa trasa Ryanaira z Polski. Pasażerowie polecą z Wrocławia do Porto

Kilka dni temu poinformowano, że Ryanair uruchomi loty z Wrocławia do Porto. Nowe połączenie miało wystartować dokładnie 30 października i być realizowane dwa razy w tygodniu. Tak się jednak nie stanie; trasa ta zostanie otwarta z sześciotygodniowym opóźnieniem.

Jak podaje portal fly4free.pl, z systemu rezerwacyjnego Ryanaira wynika, że pierwszy lot z Wrocławia do portugalskiego Portu odbędzie się 11 grudnia. Samoloty irlandzkiego przewoźnika, tak jak zapowiadano, będą latać na tej trasie dwa razy w tygodniu - w każdą środę oraz niedzielę. Połączenie będzie dostępne dla pasażerów wyłącznie przez kilka miesięcy. Ostatni rejs zaplanowano na 22 marca.

Zobacz także: Rosjanie "rzucili się" na bilety lotnicze. W ten sposób chcą uciec z kraju przed mobilizacją

Portal fly4free.pl zaznacza jednocześnie, że Ryanair jeszcze nie poinformował oficjalnie o zmianie startu trasy z Wrocławia do Porto. Wszystko jednak wskazuje na jej przesunięcie.

- Portugalia to szczególny kierunek, wyczekiwany przez wielu pasażerów. Porto przyciąga turystów, oferując im zarówno wypoczynek na plaży, jak i spacery klimatycznymi uliczkami miasta. W listopadzie temperatury wynoszą tam około 20 stopni Celsjusza, co sprawia, że kierunek ten będzie idealną propozycją na city break - powiedział Dariusz Kuś, prezes lotniska we Wrocławiu.

Jak podkreśla portal wroclaw.pl, Porto to jeden z 28 kierunków linii Ryanair, które znajdą się w zimowej siatce lotów z wrocławskiego lotniska. Łącznie irlandzki przewoźnik będzie realizował 150 lotów tygodniowo, a docelowo od marca 2023 do marca 2024 roku chce przewieźć z Wrocławia 1,5 mln pasażerów.

Czekacie na nowy kierunek?

loader

RadioZET.pl/fly4free.pl/wroclaw.pl