Zamknij

Nowa wakacyjna trasa LOT. To ulubiony kierunek urlopowy Polaków

08.06.2022 15:43
LOT samolot
fot. Michal Adamowski/Reporter/East News

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią nową, wakacyjną trasę z Rzeszowa do Rijeki w Chorwacji. Rejsy do jednego z ulubionych kierunków urlopowych Polaków wystartują już 5 lipca. Bilety są dostępne w systemie rezerwacyjnym narodowego przewoźnika. 

Polski przewoźnik nie zwalnia tempa i ogłasza kolejne nowości w swoich siatkach lotów. Pod koniec maja LOT informował, że uruchomi dwie nowe trasy do Rijeki – z lotniska Chopina (inauguracja odbyła się 5 czerwca) oraz z Zielonej Góry (start 3 lipca). 

To nie koniec niespodzianek. W lipcu wystartuje kolejne połączenie LOT-u do chorwackiego miasta – tym razem z południa Polski, a dokładniej Lotniska Rzeszów-Jasionka.  

LOT poleci z Rzeszowa do Rijeki w Chorwacji

Pierwsze rejsy z Rzeszowa do Rijeki wystartują 5 lipca i będą realizowane do końca wakacji (jako trasa sezonowa). Z systemu rezerwacyjnego LOT-u wynika, że loty będą odbywały się raz w tygodniu – we wtorki. 

Wylot z Jasionki zaplanowano na godz. 20.10, z lądowaniem w Rijece o 22.05. Lot powrotny z Chorwacji będzie odbywał się o godz. 22.35, a w Rzeszowie samolot powinien wylądować o godz. 0.30.

Rejsy będą realizowane na pokładzie Bombardiera Q400. Lot na tej trasie potrwa niecałe 2 godziny

Warto przypomnieć, że lotnisko w Rzeszowie ma już w swojej letniej siatce sezonowe połączenie od LOT – jest to trasa do Zadaru.

Rijeka: niezwykłe miasto Chorwacji

Rijeka to trzecie pod względem wielkości miasto w Chorwacji, słynące z dużego portu, urokliwej starówki i najstarszego sanktuarium maryjnego w kraju. Chociaż jest popularnym punktem przesiadkowym dla gości odwiedzających wyspy Dalmacji, zatrzymuje się tutaj tak naprawdę niewielu turystów. A szkoda, bo miasto to może pochwalić się różnorodnością kulturową i wieloma wspaniałymi zabytkami. Nie bez powodu też – jako pierwsze miasto w Chorwacji – Rijeka zdobyła tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. 

W czasie wizyty w Rijece trzeba koniecznie wybrać się na spacer po Starym Mieście. To właśnie tutaj znajdują się najpiękniejsze zabytki, ulice z markowymi sklepami czy też liczne restauracje i kawiarnie ze stolikami rozstawionymi na świeżym powietrzu. Wielbiciele pięknych widoków powinni koniecznie wybrać się na wzgórze Trsat (około 139 metrów n.p.m.).

Źródło: LOT, Fly4free