Zamknij

Nowe trasy lotnicze z polskiego lotniska. Polecimy w miejsca idealne na wakacje

02.09.2022 15:00
Lotnisko w Polsce
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER (zdj. poglądowe)

Już w 2023 roku ma zostać otwarty Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r. Gdzie będzie można stąd lecieć? Okazuje się, że popularne biuro podróży już teraz oferuje wycieczki właśnie z tego obiektu. Zobaczcie, jakie trasy zapowiada.

Już pierwsze informacje o rozbudowie lotniska Warszawa-Radom zelektryzowały opinię publiczną. A teraz mówi się o tym obiekcie coraz więcej. Już w 2023 roku odbędą się stąd pierwsze loty. Wiemy na pewno, że kilka tras realizować będzie stąd nasz rodzimy LOT. Ale na tym nie koniec szczegółów.

Okazuje się, że jedno z popularniejszych w naszym kraju biur podróży - Itaka - już uruchamia stąd wycieczki. Na razie możecie je zabookować, ale już wiemy, dokąd będzie można stąd polecieć. Jesteście ciekawi? Koniecznie przeczytajcie.

Nowe trasy lotnicze z lotniska Warszawa-Radom. Polecimy w miejsca idealne na wakacje

Z lotniska Warszawa-Radom wystartują już niebawem nowe trasy lotnicze. Dzięki temu będziemy mogli udać się na wakacje w wiele ciekawych miejsc. Okazuje się bowiem, że z portu lotniczego, którego otwarcie zaplanowano na 2023 rok, startować będą wycieczki organizowane przez biuro podróży Itaka.

Jak informuje portal rynek-lotniczy.pl marka już teraz oferuje swoim klientom wakacje w Albanii, Bułgarii, Grecji, Hiszpanii oraz Turcji, które będą się rozpoczynały właśnie na radomskim lotnisku. Pierwszy czarter - na Kretę - ruszy już 4 czerwca. 

Warto dodać, że Itaka nie jest pierwszym biurem podróży, które zadeklarowało swoją obecność na lotnisku Warszawa-Radom. Wcześniej zrobił to Neker. O lotach z Radomia poinformowały także PLL LOT, które rozszerzą w ten sposób działalność. Polski przewoźnik chce stąd podróżować wraz z pasażerami do Rzymu, Kopenhagi oraz Paryża.

Otwarcie lotniska Warszawa-Radom

Lotnisko Warszawa-Radom, które ma być alternatywą dla Lotniska Chopina w Warszawie, ma zostać otwarte już w 2023 roku. Nie wiadomo natomiast, kiedy dokładnie to nastąpi. Jak będzie wyglądał ten obiekt? Otóż terminal ma mieć 30 tys. m2 i znajdziemy w nim 30 stanowisk check-in, 9 kontroli bezpieczeństwa, 8 kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach, 10 bramek wylotowych, a także 3 karuzele do odbioru bagażu. Zamierzacie korzystać z tego obiektu?

Źródło: rynek-lotniczy.pl