Zamknij

Nowy "stok" we Francji. Zjeżdżają na nartach ze słynnego wzgórza w Paryżu [WIDEO]

18.01.2021 12:25
Nowy "stok" we Francji. Zjeżdżają na nartach ze słynnego wzgórza w Paryżu [WIDEO]
fot. Gao Jing/Xinhua News/East News

Opady śniegu w Paryżu należą do rzadkości, dlatego, gdy tylko w stolicy Francji pojawił się biały puch, mieszkańcy miasta postanowili z tego skorzystać. Narciarze zaczęli zjeżdżać ze słynnego wzgórza Montmartre. Ich wyczyny zostały sfilmowane, a wideo szybko trafiło do sieci.

Od soboty na ośnieżonym paryskim wzgórzu Montmartre pojawili się narciarze, wykonujący ewolucje na cienkiej warstwie białego puchu. W końcu opady śniegu w Paryżu należą do rzadkości, więc budzą dużą radość zarówno wśród najmłodszych mieszkańców stolicy Francji, jak i osób dorosłych.

Zimowa ślizgawka na wzgórzu Montmartre w Paryżu

Niespodziewanie w weekend śnieg zaczął pokrywać Paryż i okolice. Narciarze postanowili skorzystać z tej okazji i wyruszyli na słynne wzgórze Montmartre, znajdujące się w pobliżu bazyliki Sacre Coeur. Ich wyczyny zostały sfilmowane, a wideo szybko trafiło do sieci i podbiło internet.

Korzystając z okazji, internauci krytykujący decyzję władz, która nakazuje zamknięcie wyciągów narciarskich, zapraszają Francuzów do stolicy na "śnieżne szaleństwo".

Przypomnijmy, że stoki narciarskie we Francji zostały zamknięte 29 października 2020, a rozporządzenie zostało już kilkakrotnie przedłużone. Jak informuje Skiiinfo.pl, premier zapowiedział, że restauracje, ośrodki narciarskie oraz instytucje kulturalne i sportowe pozostaną zamknięte co najmniej do końca stycznia. Rząd francuski ma omówić dalsze działania 20 stycznia.

Zima w tym sezonie nie jest łaskawa dla Francji. Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o burzy śnieżnej, która sparaliżowała region w pobliżu granicy ze Szwajcarią, a 2 tys. pojazdów utknęło na autostradzie.

RadioZET.pl/PAP