Zamknij

Nowy tani przewoźnik w Polsce i nowość w siatce połączeń

Nina Czochara
18.04.2018 09:23
Samolot
fot. Fotolia

Jeszcze w tym roku lotnisko w Krakowie uruchomi bezpośrednie połączenie do Eindhoven w Holandii. Loty będą realizowane przez tanią, holenderską linię lotniczą Transavia. 

Transavia będzie realizowała połączenia na trasie Kraków-Eindhoven cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Nowe połączenie zostanie uruchomione jeszcze w tym roku, w sezonie zimowym 2018/2019.

Nowe połączenie Kraków-Eindhoven

Loty na tej trasie będą obsługiwane samolotami Boeing 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie. Ceny biletów zaczynają się od 19 euro w jedną stronę.

Oliver Newton z linii Transavia ocenił, że nowa trasa między Krakowem a Eindhoven jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie na podróże między Polską a Holandią. 

"Jesteśmy pewni, że to połączenie stanie się bardzo popularne i przyciągnie zarówno podróżujących służbowo, jak i turystów" - przyznał.

Samolot Transavia
fot. East News/Albin Marciniak

Holenderski przewoźnik Transavia jest częścią grupy lotniczej Air France KLM. To już 22 linia lotnicza oferującą regularne połączenia lotnicze ze stolicy Małopolski.

Port lotniczy w Krakowie jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym, który w zeszłym roku odprawił ponad 5,8 mln osób. Na ten rok prognozuje się 9-procentowy wzrost ruchu pasażerskiego.

Zobacz także

Źródło: bankier.pl

___

RadioZET.pl/NC