Zamknij

Turystów wybierających się na mundial do Kataru czekają obostrzenia. Testy i maseczki to początek

30.09.2022 11:21

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 odbędą się w Katarze w listopadzie i grudniu tego roku. Tysiące ludzi z całego świata uda się w tym czasie do bliskowschodniego państwa, aby kibicować swoim drużynom. Na miejscu czekają ich jednak obostrzenia. Jakie? Testy na koronawirusa i maseczki ochronne to dopiero początek.

Kibice piłki nożnej na stadionie
fot. Shutterstock (zdj. poglądowe)

Już 20 listopada rozpocznie się kolejny mundial - tym razem mecze piłki nożnej w ramach tego wydarzenia będą odbywały się w Katarze. Mistrzostwa świata potrwają aż do 18 grudnia i pewne jest, że na żywo obejrzą je tysiące osób. Zanim jednak będą mogli cieszyć się sportowymi emocjami, powinni pamiętać o tym, że wciąż trwa pandemia koronawirusa i muszą liczyć się z obostrzeniami.

Organizatorzy mundialu, a także władze Kataru przypominają, że podczas mistrzostw będzie trzeba się stosować do obostrzeń. Jakich? Okazuje się, że testy na COVID-19 to dopiero początek.

Zobacz także: Tak Polacy mają wypaść w MŚ w Katarze. Marzenie kibiców może się spełnić

Obostrzenia na mundialu w Katarze. Testy na koronawirusa i maseczki to początek

Kibice piłki nożnej, którzy wybierają się na mundial do Kataru, będą musieli spełnić szereg wymogów, zanim w ogóle dotrą do tego bliskowschodniego państwa. Okazuje się bowiem, że podczas mistrzostw będą obowiązywały obostrzenia, które mają na celu zapobiec rozprzestrzenianiu koronawirusa.

Jak podaje portal Fly4free, jeszcze przed podróżą do Kataru turyści będą musieli wykonać test na COVID-19. Przy wjeździe do kraju trzeba będzie okazać zaświadczenie o negatywnym wyniku. W innym wypadku czeka nas izolacja.

Turyści wybierający się na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze mają do wyboru test PCR - ten musi być zrobiony w ciągu 48 h przed wyprawą - lub antygenowy - ale tu w grę wchodzi test zrobiony do 24 godzin przed wylotem, ale musi to być badanie przeprowadzone w warunkach laboratoryjnych, nie w domu. 

Zasady te dotyczą wszystkich osób powyżej 6. roku życia - bez względu na to, czy są zaszczepione, czy nie. Test musi zrobić każdy.

Ponadto wszyscy mający powyżej 18 lat będą musieli zainstalować na telefonie aplikację Ehteraz, która będzie śledziła obszar naszego przemieszczania się, a także nasz stan zdrowia.

Zielony kolor w aplikacji Ehteraz (potwierdza on, że jej użytkownik nie jest zakażony COVID-19) jest niezbędnym warunkiem wejścia do wszelkich pomieszczeń zamkniętych - mówią organizatorzy.

Pamiętajcie też o maseczkach ochronnych - te w komunikacji miejskiej są w Katarze niezbędne.

Źródło: Fly4free

Zobacz także: W takich strojach reprezentacja zagra w Katarze. Ujawniono ich pierwsze zdjęcia

loader