Zamknij

LOT uruchamia specjalne rejsy z Czarnogóry. To jedyna opcja powrotu samolotem do Polski

31.07.2020 09:07

W Czarnogórze odnotowano drastyczny wzrost zakażeń koronawirusem. Polskie MSZ odradza podróże do tego kraju, linie lotnicze odwołują rejsy. Dla Polaków, którzy będą chcieli wrócić z Czarnogóry do Polski, LOT uruchomi sześć czarterowych rejsów specjalnych. 

Samolot LOT
fot. Flickr

29 lipca weszło w życie nowe rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące zakazów w ruchu lotniczym. Z listy krajów, do których można latać z Polski, zniknęła Czarnogóra. Po decyzji rządu wszystkie loty zaplanowane na tej trasie po 4 sierpnia zostały odwołane. W efekcie wiele osób utknęło w Czarnogórze i chociaż mieli bilety powrotne, okazało się, że nie będą mogli z nich skorzystać.

PLL LOT zdecydowały się jednak na zorganizowanie czarterowych rejsów, z których będą mogli skorzystać zarówno klienci narodowego przewoźnika, jak i inni pasażerowie. Ci drudzy będą musieli jednak zapłacić za lot. 

Czarnogóra. LOT uruchamia loty powrotne do Polski

Dla pasażerów planujących powrót do Polski z Czarnogóry, w okresie od 30 lipca do 4 sierpnia bieżącego roku, LOT zorganizuje sześć rejsów czarterowych:

  • rejsy na trasie Podgorica – Warszawa – 30 lipca, 1 sierpnia, 3 sierpnia, 4 sierpnia;
  • rejsy na trasie Tivat – Warszawa – 2 sierpnia;
  • rejsy na trasie Podgorica – Poznań – 30 lipca.

Połączenia są dostępne bezpłatnie dla pasażerów PLL LOT, którzy mają już bilety na dowolne rejsy powrotne z Czarnogóry do Polski oraz odpłatnie dla osób, które chcą z nich skorzystać i spełniają warunki wjazdu na terytorium Polski (z uwzględnieniem pierwszeństwa dla pasażerów PLL LOT powracających do Polski).

Jak podaje Fly4free.pl, cena rejsu czarterowego z Czarnogóry do Polski dla osób, które nie miały wykupionego biletu w LOT, nie powinna przekraczać 600 zł (cena może ulec zmianie w zależności od zainteresowania). 

Bilety nie są jednak dostępne w tradycyjnym systemie sprzedaży. Osoby zainteresowane kupnem biletu na powrotne połączenie LOT-u, muszą zgłosić się mailowo pod adres rescue.flights@lot.pl. W wiadomości należy podać imię i nazwisko pasażerów, obywatelstwo, dane kontaktowe oraz preferowaną trasę i termin podróży. W tytule maila należy wpisać "Czarnogóra". 

Pasażerowie posiadający bilety na rejsy PLL LOT zaplanowane po 4 sierpnia br., otrzymają propozycję bezpłatnej zmiany terminu lotu powrotnego na jeden z wymienionych wyżej rejsów specjalnych. Z każdym z pasażerów skontaktują się konsultanci Contact Center LOT, którzy przedstawią dostępne opcje oraz dokonają zmian w rezerwacji.

PLL LOT podkreślają jednocześnie, że po 4 sierpnia nie będą już organizowane loty z Czarnogóry. Ci, którzy nie zdecydują się skorzystać z rejsów czarterowych do Polski, będą musieli wracać drogą lądową lub czekać na wznowienie lotów. 

Źródło: www.gov.pl