Zamknij

Oszuści w Karkonoskim Parku Narodowym. Zarabiają na niewiedzy turystów

30.07.2020 10:56

Karkonosze przeżywają w sezonie letnim prawdziwe oblężenie. Na szlaki ruszyły tłumy turystów, a wraz z nim oszuści. Władze Karkonoskiego Parku Narodowego ostrzegają przed naciągaczami. 

Karkonoski Park Narodowy
fot. Shutterstock

Jak poinformowały w mediach społecznościowych władze KPN, na terenie parku coraz częściej pojawiają się oszuści, którzy zarabiają na niewiedzy turystów.

Karkonoski Park Narodowy ostrzega przed oszustami

Oszuści działający na terenie KPN żądają od turystów biletów, które kupili przed wejściem na szlak, a następnie próbują je ponownie sprzedać. Władze Karkonoskiego Parku Narodowego przypominają, że nikt nie ma prawa odebrać nam biletów. Jeśli za nie zapłaciliśmy, są naszą własnością. 

KPN przypomina jednocześnie, gdzie można legalnie kupić bilet wstępu. Sprzedaż prowadzona jest przy punktach kasowych Karkonoskiego Parku Narodowego oraz przez osoby w punktach mobilnych, które ubrane są w służbowy strój oraz posiadają identyfikator z upoważnieniem do sprzedaży biletów wstępu na teren parku. Bilety można kupić także przez internet.

Pod opublikowanym na Facebooku postem pojawiły się komentarze internautów, którzy zwróciły uwagę, że ten proceder trwa już od jakiegoś czasu. "Spotkałem się z tym zagadnieniem w maju albo w czerwcu, gdy wchodziłem na Szrenicę spod Szklarki. Zaraz za kasą zapytano mnie o bilet, "tam dalej nie sprawdzają", więc mogę śmiało oddać. Kilka osób się nabrało" - napisała jedna z osób.