Zamknij

Oto najlepsze miasto do życia na świecie. Na szczycie rankingu znalazło się już 4 raz

30.06.2021 14:54
Kopenhaga
fot. Shutterstock

Brytyjskie pismo "Monocle" po raz kolejny przygotowało zestawienie najlepszych miast do życia. Na szczycie, czwarty raz z rzędu, znalazła się stolica Danii, Kopenhaga. Zobaczcie, kto jeszcze trafił do rankingu.

Co roku do sieci trafiają różnego rodzaju zestawienia dotyczące tego, gdzie się najlepiej żyje mieszkańcom, które kraje są najlepsze dla turystów, a które np. mają najwyższe ceny i warto się zastanowić nad wycieczką do nich.

Całkiem niedawno opublikowany został z kolei ranking skupiający najlepsze miasta do życia. Tym razem za taką listę odpowiada magazyn "Monocle", który opracowuje ją co roku. Jesteście ciekawi, kto zajął 1. miejsce? Okazuje się, że po raz kolejny jest to Kopenhaga.

Oto najlepsze miasto do życia na świecie. Na szczycie rankingu znalazło się już 4 raz

Najlepszym miastem do życia na świecie po raz kolejny została Kopenhaga. Stolica Danii otrzymała ten tytuł 4 raz. W rankingu przygotowanym przez brytyjskie pismo "Monocle" uwzględniono 20 miejscowości - niestety nie znalazła się wśród nich żadna z Polski.

Kopenhaga to jedno z tych miast, które dążą do tego, by zapewnić wszystkim lepszą jakość życia. Widać tu wysokie ambicje związane z tworzeniem czystego środowiska, a także efekty wieloletnich inwestycji miasta - tak argumentował wybór redaktor naczelny "Monocle", Andrew Tuck.

Ranking przygotowywany jest od 2007 roku, a w tym wrócił po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Jego twórcy kierowali się teraz kryteriami dotyczącymi tego, jak dane miasto pomaga w odbudowie lokalnej gospodarki, a także kultury. Ponadto uwzględniane są tu takie rzeczy jak infrastruktura w mieście, bezpieczeństwo czy polityka mieszkaniowa.

Jesteście ciekawi, jak prezentuje się całe zestawienie? Oto 20 najlepszych miejsc do życia na świecie:

 1. Kopenhaga
 2. Zurych
 3. Helsinki
 4. Sztokholm
 5. Tokio
 6. Wiedeń
 7. Lizbona
 8. Auckland
 9. Tajpej
 10. Sydney
 11. Seul
 12. Vancouver
 13. Monachium
 14. Berlin
 15. Amsterdam
 16. Madryt
 17. Melbourne
 18. Kioto
 19. Brisbane
 20. Los Angeles

Źródło: Business Insider