Zamknij

Bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawy do Paryża. Jest zapowiedź hitowej trasy

26.11.2021 12:08
Paryż
fot. Shutterstock

PKP Intercity zapowiada uruchomienie bezpośredniej trasy z Warszawy do Paryża. "Myślę, że połączenie może ruszyć w rozkładzie jazdy 2023-2024" – przyznał prezes spółki, Marek Chraniuk, w rozmowie z "Rynkiem Kolejowym". Dodał, że liczy na to, że dzięki tej nowości pasażerowie przerzucą się z samolotów na pociągi.

PKP Intercity od pewnego czasu współpracuje z zagranicznymi spółkami, aby rozbudować siatkę połączeń międzynarodowych. Już we wrześniu informowaliśmy, że przewoźnik chce uruchomić bezpośrednie połączenie z Polski do Chorwacji. Wszystko wskazuje na to, że zapowiada się kolejne, niezwykłe połączenie – tym razem do stolicy Francji. 

PKP Intercity. Z Warszawy do Paryża bezpośrednim pociągiem

Prezes PKP Intercity zapowiedział powstanie bezpośredniego połączenia z Warszawy do Paryża podczas Kongresu Kolejowego. Na razie plany uruchomienia tej trasy są jeszcze bardzo ogólne – wiadomo jedynie, że będzie to pociąg nocny, realizowany we współpracy z koleją z Francji i Niemiec.

– Myślę, że połączenie może ruszyć w rozkładzie jazdy 2023-2024 – powiedział Marek Chraniuk, cytowany przez „Rynek Kolejowy”.

Zdaniem prezesa spółki wysoki standard taboru sypialnego może przekonać wielu pasażerów do wyboru na trasie z Polski do Paryża pociągu zamiast samolotu. – Pociągi nocne mają stać się "jeżdżącymi hotelami" – podkreślił Chraniuk podczas debaty na Kongresie.

Dodał, że ich spółka mocno rozwija połączenia międzynarodowe, zagospodarowując lukę na rynku.

– Kolej jest coraz bardziej atrakcyjna względem transportu lotniczego. To nie tylko wygoda i niższa cena, ale i dużo bardziej ekologiczny środek transportu – podsumował prezes PKP Intercity.

Kilka dni temu państwowy przewoźnik pochwalił się znaczącym wzrostem sprzedaży biletów na międzynarodowe połączenia, w tym do Austrii oraz Czech. Spółka wskazuje, że jest to związane z udostępnieniem w internecie biletów w taryfie Super Promo. PKP podało, że od połowy czerwca w podróż między Polską a Austrią lub Czechami z promocyjnymi biletami wybrało się już 10 tysięcy osób. 

Źródło: Rynek Kolejowy, Fly4free