Zamknij

PLL LOT kasują jedno ze swoich hitowych połączeń. Pasażerowie już tam nie polecą

18.08.2022 11:24

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o skasowaniu połączenia na Sri Lankę. Decyzja o zawieszeniu trasy została podyktowana problemami politycznymi, gospodarczymi i społecznymi, z jakimi od dłuższego czasu zmaga się to wyspiarskie państwo.

PLL LOT kasują jedno ze swoich hitowych połączeń. Pasażerowie już tam nie polecą
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EASTNEWS

Sri Lanka przeżywa największy kryzys w historii. W drugiej połowie kwietnia br. informowaliśmy, że tamtejsze władze ogłosiły bankructwo. Kraj zmaga się z niedoborami artykułów pierwszej potrzeby, w tym leków, żywności i paliwa. Inflacja sięga 55 procent. Mieszkańcy wyspy organizują protesty; w ich efekcie prezydent Gotabaya Rajapaksa uciekł ze Sri Lanki na kilka godzin przed ustąpieniem ze stanowiska.

Następnie pełniący obowiązki prezydenta premier Ranil Wickremesinghe ogłosił stan wyjątkowy w całym kraju ze skutkiem natychmiastowym. W połowie lipca Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało specjalny apel do Polaków. "W związku z napiętą i pogarszającą się sytuacją ekonomiczną oraz zgłoszeniami dot. odwoływanych lotów powrotnych Polakom przebywającym obecnie na Sri Lance zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zgromadzeń i stosowanie się do zaleceń władz miejscowych" - czytamy w komunikacie.

Z uwagi na napiętą sytuację na Sri Lance wiele linii lotniczych zawiesiło rejsy na wyspę. Taką decyzję podjął też nasz narodowy przewoźnik LOT.

PLL LOT kasują jedno ze swoich hitowych połączeń. Pasażerowie już tam nie polecą

Jak podaje portal fly4free.pl, z systemu rezerwacyjnego polskiego przewoźnika zniknęły rejsy z Warszawy do Kolombo, stolicy Sri Lanki. Oznacza to, że w zbliżającym się sezonie zimowym połączenie to nie zostanie przywrócone. Pasażerowie, którzy zakupili już bilety na loty, otrzymają zwrot pieniędzy.

W związku z trudną sytuacją społeczno-gospodarczą na Sri Lance, w sezonie zimowym 2022/2023, połączenie do Kolombo nie zostanie uruchomione. Pasażerowie, którzy zarezerwowali bilety, otrzymają zwrot kosztów. W ubiegłym sezonie zimowym PLL LOT przewiozły na tej trasie ponad 23 tysiące pasażerów, z czego większość stanowili pasażerowie point-to-point - poinformowało biuro prasowe przewoźnika w rozmowie z portalem pasazer.com.

Dodano też, że Sri Lanka to ważny partner dla PLL LOT i wyrażono nadzieję na poprawę sytuacji i powrót tej hitowej trasy.

Zobacz także: W kokpicie pilotów pękła szyba. Dreamliner LOT-u musiał zawrócić do Polski

loader

RadioZET.pl/fly4free.pl/pasazer.com/gov.pl