Zamknij

PLL LOT odwołują rejsy do i z Amsterdamu. Pasażerów czekają utrudnienia w wakacje

21.06.2022 14:49

Lotnisko Schiphol w Amsterdamie ograniczyło liczbę pasażerów, którzy mogą być obsługiwani w porcie w ciągu jednego dnia. W związku z tym Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o odwołaniu niektórych rejsów do i ze stolicy Holandii.

PLL LOT odwołują rejsy do i z Amsterdamu. Pasażerów czekają utrudnienia
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

W ostatnich tygodniach pojawia się coraz więcej informacji o problemach portu lotniczego Schiphol w Amsterdamie - anulowane loty, protesty personelu, chaos spowodowany brakami kadrowymi. Pod koniec kwietnia pisaliśmy, że aby ograniczyć liczbę podróżnychholenderskie lotnisko zaapelowało do przewoźników o odwołanie części rejsów. Wówczas rozesłano do linii wiadomość z prośbą o zmniejszenie częstotliwości lotów w dniach od 2 do 8 maja. 

Na prośbach się jednak nie skończyło. Ostatnio port Schiphol poinformował, że latem, a konkretnie w lipcu i sierpniu, ograniczy liczbę obsługiwanych podróżnych o 16 procent, czyli do mniej więcej 70 tys. dziennie. Oznacza to, że anulowanych zostanie tysiące lotów, a utrudnienia dotkną wielu pasażerów.

Zobacz także: Turyści dostali informację o opóźnieniu samolotu Ryanair. Kiedy dotarli na miejsce, odlatywał bez nich 

"Podejmujemy ten środek z niewiarygodnie ciężkim sercem. Wszyscy w Schiphol nie chcemy niczego więcej, jak powitać podróżnych z otwartymi ramionami, zwłaszcza po trudnym czasie koronawirusa. Tego lata na Schiphol można wiele, ale nie wszystko. Ustalenie limitu oznacza, że znaczna większość podróżnych będzie mogła podróżować z lotniska w bezpieczny i odpowiedzialny sposób" - powiedział Dick Benschop, dyrektor generalny portu lotniczego w Amsterdamie, cytowany przez portal rynek-lotniczy.pl.

Restrykcje dotkną przede wszystkim pasażerów linii KLM, która na holenderskim lotnisku ma swoją główną bazę. Ale nie tylko. Okazuje się, że utrudnienia obejmą również klientów PLL LOT.

PLL LOT odwołują rejsy do i z Amsterdamu. Pasażerów czekają utrudnienia

Jak podaje portal rynek-lotniczy.pl, w związku z ograniczeniem liczby obsługiwanych pasażerów na lotnisku w Schiphol, polski przewoźnik zadecydował o odwołaniu sześciu rejsów do i ze stolicy Holandii. PLL LOT anulował wieczorne połączenie do Amsterdamu (LO269) oraz poranny rejs powrotny (LO264).

Redakcja portalu wysłała przewoźnikowi zapytanie w tej sprawie.

Zobacz także: Kolejni pracownicy taniej linii lotniczej dołączają do strajku. Dotknie on także podróżnych z Polski

Informujemy, że odwołaliśmy rejsy do Amsterdamu w dniach: 3-4.07, 12-13.07, 28-29.07, 31.07-01.08, 15-16.08, 27-28.08 - odpowiedziało Biuro Prasowe PLL LOT.

loader

RadioZET.pl/PAP(Andrzej Pawluszek)/rynek-lotniczy.pl