Zamknij

PLL LOT znów ukarane zakazem lotów do Chin. 9 pasażerów otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa

02.06.2022 13:04
PLL LOT znów ukarane zakazem lotów do Chin. 9 pasażerów otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Linie lotnicze LOT po raz kolejny w tym roku otrzymały czasowy zakaz wykonywania rejsów do Chin. Decyzja została podjęta po tym, jak u 9 pasażerów podróżujących na pokładzie samolotu polskiego przewoźnika wykryto zakażenie koronawirusem.

Jak czytamy na portalu onet.pl, o nałożeniu kary na polskiego przewoźnika jako pierwszy poinformował Krzysztof Pawliszak. Dziennikarz i tłumacz na swoim profilu na Twitterze napisał, że u 9 pasażerów LOT-u, którzy 19 maja podróżowali z Warszawy do Tiancin, wykryto zakażenie koronawirusem.

Zobacz także: Znane linie lotnicze pozwoliły stewardesom i stewardom pokazywać tatuaże. "Chcemy, aby każdy był sobą"

Chiński urząd lotnictwa cywilnego nałożył na polskiego przewoźnika zakaz realizacji kolejnych 4 lotów, począwszy od 13 czerwca - wskazał Pawliszak.

PLL LOT znów ukarane zakazem lotów do Chin

Portal onet.pl postanowił skontaktować się z rzecznikiem PLL LOT. Krzysztof Moczulski w rozmowie z serwisem potwierdził ten incydent. Jednocześnie zapewnił, że na pokład samolotu polskiego przewoźnika w Warszawie weszli pasażerowie tylko z negatywnymi wynikami testu.

Oznacza to, że linie LOT nie będą mogły zrealizować kolejnych 4 rejsów do Tiancin, począwszy od 13 czerwca. 

Ostatnia taka kara na polskiego przewoźnika została nałożona w drugiej połowie kwietnia br. po tym, jak na pokładzie samolotu lecącego z Warszawy do Tiancin było 12 osób z COVID-19. PLL LOT nie mogły wykonywać rejsów na tej trasie przez cztery tygodnie.

Z kolei w styczniu narodowy przewoźnik został ukarany dwutygodniowym zakazem realizowania lotów do Chin. Wówczas u 5 pasażerów podróżujących z Warszawy do Tiancin wykryto zakażenie koronawirusem.

Jak przypomina portal rynek-lotniczy.pl, władze Chin, w obawie przed rejestrowaniem nowych przypadków zakażeń koronawirusem od cudzoziemców odwiedzających ich kraj, wprowadziły system promujący te linie lotnicze, które nie przywożą chorych pasażerów i dyskryminujący przewoźników, na pokładach których są osoby zakażone.

RadioZET.pl/onet.pl/rynek-lotniczy.pl