Zamknij

Palił papierosa w samolocie. Został umieszczony na "czarnej liście pasażerów"

23.09.2022 08:50
Palił papierosa w samolocie. Został umieszczony na "czarnej liście pasażerów"
fot. SHUTTERSTOCK

29-letni Polak, który podróżował z Bergen do Krakowa, tuż po wylądowaniu w Balicach zapalił papierosa w toalecie. Mężczyzna został ukarany mandatem, a ponadto przewoźnik umieścił go na tzw. czarnej liście pasażerów.

Palenie papierosów na pokładach samolotów jest zabronione. Pasażerowie, którzy złamią ten zakaz, muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami. Ostatnio przekonał się o tym 29-letni Polak, który tuż po wylądowaniu postanowił zapalić papierosa w toalecie.

Zobacz także: Nowa trasa Ryanaira z Polski. To idealny kierunek na city break

Palił papierosa w samolocie. Został umieszczony na "czarnej liście pasażerów"

O tym zdarzeniu poinformował we wtorek Karpacki Oddział Straży Granicznej. Samolot, w którym znajdował się niesforny pasażer, przyleciał z Bergen w Norwegii do Krakowa. Chwilę po wylądowaniu w Balicach mieszkaniec powiatu starachowickiego udał się do to toalety, żeby... zapalić papierosa. Według straży 29-latek chciał w ten sposób "odreagować trudy podróży".

Obsługa samolotu oraz kapitan statku powietrznego nakazali pasażerowi zgaszenie papierosa. Podróżny jednak nie reagował na wydawane polecenia. W związku z tym na pokład samolotu skierowany został patrol lotniskowych antyterrorystów ze Straży Granicznej.

29-latek szybko uspokoił się na widok uzbrojonych funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej w Krakowie - Balicach. Następnie skruszony już mężczyzna dobrowolnie opuścił samolot oraz przyjął mandat karny w wysokości 100zł - czytamy w komunikacie SG.

Na mandacie się jednak nie skończyło. Pracujący na emigracji Polak został też czasowo umieszczony przez przewoźnika lotniczego na tzw. czarnej liście pasażerów. Oznacza to, że na razie nie może korzystać z usług tej linii. Jeżeli więc 29-latek będzie chciał ponownie podróżować do Skandynawii, zmuszony będzie szukać alternatywnych, być może droższych, połączeń.

Zobacz także: Majorka podniesie podatek turystyczny? W ten sposób chce... odstraszyć urlopowiczów

RadioZET.pl/karpacki.strazgraniczna.pl/PAP(Beata Kołodziej)