Zamknij

Park of Poland gotowy na otwarcie. Tak wygląda największy park wodny w Polsce [ZDJĘCIA]

Redakcja
19.02.2020 16:57
Suntago Wodny Świat
fot. Paweł Skraba/Reporter/East News

Suntago Wodny Świat, największy kryty park wodny w Polsce i Europie, to część ogromnego projektu Park of Poland. 32 zjeżdżalnie wodne, 18 basenów, ponad 700 palm i możliwość surfowania pod dachem – z tych i wielu innych atrakcji będzie można skorzystać na terenie parku. Oficjalne otwarcie odbędzie się już w czwartek, 20 lutego. Wiemy, jak największy zadaszony aquapark, wygląda od środka. Zobaczcie te imponujące zdjęcia. 

Budowę Park of Poland i Suntago Wodny Świat rozpoczęto w maju 2017 roku, a kompleks powstawał w ekspresowym tempie. Pierwsi klienci będą mogli skorzystać z atrakcji parku już od 20 lutego 2020 roku - po zaledwie 2,5 roku budowy. Inwestorzy i burmistrz Mszczonowa podkreślają, że miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo. Na tym terenie znajdują się bowiem źródła termalne i to właśnie z nich Suntago Wodny Świat będzie zasilany w wodę i energię cieplną.

Suntago Wodny Świat: imponujący park wodny pod Warszawą

Suntago Wodny Świat jest największym zadaszonym parkiem wodnym nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. W środku kompleksu panuje stała, wręcz tropikalna temperatura wynosząca 32 stopnie Celsjusza. Zgodnie z projektem z atrakcji park wodnego będzie mogło skorzystać nawet 15 tysięcy osób dziennie. A samych atrakcji jest naprawdę sporo. 

Park wodny Suntago obejmuje m.in. 18 basenów o łącznej powierzchni 3500 m(w tym 5 basenów termalnych), 10 saun o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza oraz 32 zjeżdżalnie wodne o łącznej długości 3 kilometrów. Całość jest podzielona na trzy główne strefy tematyczne – Jamango, Relax oraz Saunaria.

Najbardziej rozrywkowa będzie część Jamango - to właśnie tam będą czekać niesamowite zjeżdżalnie (najdłuższa z nich ma aż 320 metrów długości, czyli tyle, ile wynosi wysokość wieży Eiffla)! Dodatkowo znajdziemy tam rzekę przygód o łącznej długości 150 metrów, symulator do nauki surfingu i basen z falą. W strefach Relax i Saunaria można skorzystać z basenów z hydromasażem, saun, solariów czy prywatnych gabinetów masażu. Atrakcją Suntago Wodny Świat mają też być palmy, a dokładnie 700 palm przywiezionych z Malezji, Kostaryki i Florydy.

Obiekt czynny będzie przez 365 dni w roku. Podano również dokładne godziny otwarcia parku - od poniedziałku do piątku: w godz. 10.00-22.00, sobota-niedziela: 9.00-22.00, a w święta: od 9.00-22.00.  

Docelowo Park of Poland ma zająć blisko 400 ha, które zakupił w okolicy inwestor Global City Holdings. Sam park wodny Suntago powstał na powierzchni 20 ha (dotyczy całej infrastruktury wraz z parkingiem), a jego otwarcie zakończy pierwszą fazę całego projektu. 

 

Zobacz także

ZOBACZ TAKŻE: 

•  Znamy oficjalną datę otwarcia Park of Poland. Ruszyła sprzedaż biletów

•  Park of Poland: największe atrakcje. Park wodny pod Mszczonowem już gotowy

•  Park of Poland wciąż szuka pracowników. Jakie oferty pracy czekają?

___

RadioZET.pl/NC