Zamknij

Parki rozrywki i baseny w hotelach zostaną wkrótce otwarte. Rząd podał datę

Redakcja
27.05.2020 14:12
Park rozrywki
fot. Shutterstock

Władze zapowiedziały łagodzenie kolejnych obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa. Podano datę ponownego otwarcia parków rozrywki, basenów i siłowni - również tych działających na terenie hoteli. Z tych atrakcji i udogodnień będziemy mogli skorzystać już od 6 czerwca. Warunkiem jest wprowadzenie odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Ograniczenia wprowadzone z powodu koronawirusa spowodowały, że wiele atrakcji turystycznych oraz udogodnień w hotelach było zamkniętych. Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz Łukasz Szumowski poinformowali, że w związku z czwartym etapem znoszenia obostrzeń już wkrótce otwarte zostaną m.in. parki rozrywki i baseny. 

Parki rozrywki i baseny otwarte od 6 czerwca

Jak poinformowano podczas konferencji, parki rozrywki, baseny oraz siłownie będą mogły wrócić do działania już 6 czerwca. Oznacza to, że również goście hotelowi będą mogli zrelaksować się na basenie czy potrenować na siłowni. Podkreślono jednak, że właściciele obiektów noclegowych muszą pamiętać o zachowaniu określonych zasad sanitarnych. Szczegóły i dokładne wytyczne GIS powinny pojawić się wkrótce.

Kolejny etap łagodzenia obostrzeń oznacza także otwarcie parków rozrywki. Tego typu obiekty również muszą działać w określonych warunkach sanitarnych. 

Największy park rozrywki w Polsce - Energylandia w Zatorze - jest już gotowy na przyjęcie gości. Jak poinformowano, opracowano szereg procedur, które zapewnią bezpieczeństwo sanitarne i komfort rozrywki dla wszystkich odwiedzających oraz pracowników. Energylandia potwierdziła, że czeka na gości od 6 czerwca.

Zobacz także

Otwarcie barów i restauracji w hotelach

Pod koniec maja zostaną wprowadzone też inne zmiany. Od 30 maja restauracje i bary hotelowe mogą być otwarte i serwować na sali posiłki gościom.  Jak podkreśla Ministerstwo Zdrowia, właściciele hoteli muszą jednak zachowywać określone zasady sanitarne.

Konkretne zalecenia sanitarne dla poszczególnych branż mają zostać podane po zakończeniu procesu konsultacji z przedsiębiorcami.

ZOBACZ TAKŻE:

•  IV etap ''odmrażania'' gospodarki. Kiedy otwarcie kin i teatrów?

•  Rząd znosi obowiązek noszenia maseczek. Morawiecki podał datę

___

RadioZET.pl/NC